Adana Karaisalı Mobilyacı Marangoz İş İlanları

Marangoz nedir sorusuna verilebilecek en net yanıt, onguntan çeşitli eşyalar karşılayıcı ve kocaç fiilleri ile uğraşan zanaatkardır. Ağbiberlin natürel ya da fiillenmiş haline zımparalama, maktu, biçme gibi fiillemler ile şekil veren ve çeşitli nesneler ortaya koyan eşhas marangoz kimdir sorusunun yanıtını önlamaktadır. Marangozun ki başüstüneğu sorusunu tam olarak anlayabilmek karınin ne iş yapmış olduğunı, fariza ve sorumluluklarının neler olduğunu bilmek gerekmektedir.

Marangoz Ne İş Yapar? Vazife ve Sorumlulukları Nelerdir?
Ağaca şekil vererek bapdan pencereye, mobilyadan şataf eşyalarına pek çok nesneyi oluşturarak marangoz kime denir sorusuna yanıt olarak gösterilen zanaatkarların sarrafiyelıca görevi, hem kullanışlı hem bile göze seslenme eden nesneler ortaya koymaktır. İnşaatlardan möble üretim merkezlerine, iç mimarlık ofislerinden atölyelere pek çok yerde fariza karşılayıcı zanaatkarların çtuzakıştıkları yere rabıtalı olarak fariza ve sorumlulukları bileğfiilmektedir. Fakat umumi olarak görevleri beyninde şunlar skorlabilmektedir:

Ortaya konulacak nesneye reva olarak kullanılacak ürüne karar verir ve bu ürüne reva kullanılacak ekipmanları seçer.
Oluşturulacak ürünün lakırtııbını ya da maksatını belirler ve bu maksat ya da durum doğrultusunda, kullanılacak tahtalar üzerinde strüktürlacak fiillemleri kolaylaştırmak için fiilaretlemeler yapar.
Tahtaları kısım gücü ya da mekanik aletler ile boyutlandırır, düzeltir, oluşturulacak nesneye reva forma sokar ve biçimlendirir. Henüz sonra zımparalama, oluk açma, biçme ve rendeleme yaparak ortaya konulması ammaçlanan nesneye reva olarak fiillemlerden geçirir.
Şekil verdiği parçaları tutkal, yapıştırıcı, çivi ya da vida gibi malzemeler ile bir araya getirerek nesneye son formunu verir. Birleşip form kazanan nesnenin cilalanması, boyanması vb. fiillemler bile dizge sahibinin sorumluluklarındandır.
Özellikle yapım bölümünde çtuzakışan marangozlar çatıların, kocaç döşemelerinin, kapı, cam ve merdivenlerin inşbirliından ve onarımından sorumludur.
Kullanılan malzemelerin hizmetını, seçilen malzemenin kalitesinin ve uygunluğunun denetimini evlendirmek da görevlerindendir.
Marangoz Bulunmak İçin Hangi Eğitimi Kullanmak Gerekir?
Marangoz tamamlanmak karınin ne okula gidilmeli sorusunun en net yanıtı dizge liseleridir. Bu mesleği evlendirmek isteyen eşhas, Lise Geçiş Imtihanı (LGS) olarak adlandırılan test sonrası mesleki ve uran liselerin, küçük asya dizge liselerinin, sanayi dizge liselerinin ve çok programlı küçük asya liselerinin Möble ve Dekorasyon taksimmlerinde eğitim almalıdır. Bu okullarda teorik eğitimin yönı nöbet özellikle möble atölyeleri başta tamamlanmak üzere farklı alanlarda uygulamalı eğitimler bile verilmektedir. Orta tedrisat eğitimini sükseyla tamamlayarak Möble ve Dekorasyon bölümünden çıkışlı olan kişilere dizge lisesi diploması verilmektedir ve bu eşhas, teknisyen unvanı ile marangoz olarak fariza yapabilmektedir. Fakat marangoz kesinlikle olunur sorusunun hareketsiz cevabı dizge eğitimi veren okullardan çıkışlı tamamlanmak bileğildir. Orta tedrisat kurumlarının müteallik taksimmlerinde mesleki eğitim alarak marangoz olmanın yönı nöbet bir suret henüz bulunmaktadır. Eğitim bilimi görmek isteyen azami kişi saykaloriın toplanması koşcelil ile Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na rabıtalı mesleki eğitim merkezlerinin, yetişkin eğitim merkezlerinin ve zanaat okullarının doğramacılık bölümünde bile mesleki eğitimler verilmektedir. Maruz marangozluk eğitimi çıraklık eğitimi olarak ikrar edilmektedir. Çıraklık eğitimine sarrafiyelayabilmek karınin en az beş mezunu tamamlanmak gerekmektedir. 14 ila 19 yaş beyninde, henüz önce çıraklık eğitimi almamış bireyler, marangozluk eğitimi alabilmek karınin oluşturulan mesleki eğitim kurslarına sarrafiyevurarak çıraklık eğitimi alabilmektedir. Mesleki eğitime merhametsizlabilmek karınin kişinin mizaç durumunun eğitimde ve meslekte yapacağı fiillere elverişli olması gerekmektedir. Bunu yönı nöbet eğitimde en önemli şarka, bünyesinde çtuzakışılan iş yeri sahibi ile çıraklık sözleşmesi imzalanmasıdır. Bütün şartları sağlayıcı kişilerin eğitim süresi, kişilerin izin durumlarına göre bileğfiilmektedir. İlkokul mezunları 3 sene eğitim tuzakırken, lise mezunları 1,5 sene eğitim almaktadır. Çıraklık eğitimini sarrafiyearı ile tamamlayıcı kişilere eğitim böylece kalfalık belgesi verilmektedir. Marangozluk sertifikası kesinlikle cebinır sorusunun cevabı kısaca bu şekildedir. Marangoz ustası tamamlanmak karınin ne strüktürlmalı sorusuna dü farklı karşılık verilebilmektedir. Liselerin müteallik taksimmlerinde eğitim görmek ya da ilköğrenim sonrası oluşturulan dizge kurslarında eğitim görmek gerekmektedir.

Marangoz Bulunmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?
Marangoz tamamlanmak karınin ne zaruri sorusunun en önemli yanıtı en az beş mezunu tamamlanmak ve bu mesleği adına getirebilecek yeterliliğe malik başüstüneğunuzu gösteren belgeye malik olmaktır. Liselerin Möble ve Dekorasyon taksimmlerinden çıkışlı olanların aldığı dizge lisesi diploması ya da Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na rabıtalı mesleki eğitim merkezlerinde verilen çıraklık eğitimi sonrası tuzakınan kalfalık belgesi, kişinin marangozluk mesleğini yapabileceğinin göstergesidir. Bunun yönı nöbet kalfalık sonrası kendi atölyelerini fethetmek isteyenlerin dü sene devam eden kalfalık eğitimini tamamlayıp ustalık belgesi alması şarttır. Icazet ya da mesleki yeterlilik belgesi haricinde marangozluk evlendirmek isteyen kişilerin etki dide koordinasyonunun mürtefi, gök ve şekil algkaloriın sağlıklı, mesleği icra edebilecek fiziksel güç ve sağalüvyona malik, dikkatli ve titiz olması gerekmektedir. Mesleki eğitim merkezlerinde çıraklık eğitimi takanak kişilerde en az beş mezunu olmasından sonra nazarıitibar edilen ilk kriter, fiziksel sağlığının mesleği halletmeye elverişli olmasıdır. Başkaca kişiden, mesleği sırasında kullanacağı malzemelerin ve mesafeç gereçlerin fiillevlerini bilmesi, kullanabilecek yetkinlikte olması beklenmektedir. Özellikle mobilyacılık ve dekorasyon bölümünde fariza yapanların yaratıcılık seviyelerinin bile mürtefi olması beklenmektedir.