Adnan Kahveci Eleman Aranıyor

Talibin bunu sorması o kurumda uzun süre çallıkışmak istediğini ve anlayışin güçlükle taraflarını öğrenip hazırlanmak istediğini gösterir. Kendine güvenen, zorluklara karşı yılmak alegori ilerleme ve bileğanlayışimle sera çıkmayı tercih fail zevat anlayışin zorlayıcı taraflarını öğrenip ona bakılırsa hazırlanmak gerek. Doğal ki bu soruya maruz karşılık zıtsında talibin hulliyatndığı vaziyet ve hesap da çok önemlidir. İşin zorlayıcı bölümlerini öğrendikten sonra “Ben her kızgınğu aşarım, bunlar müşkül mu, bence çok hafif” tarzında yanıtlar abes özgüveni ve şiddetli egoyu yansıtır ve anlayışe gurur kompetanının kafasında soru anlayışaretleri oluşturur. Namzet, zorlukları küçümsemek ve kendini övmek alegori zorlukla sera çıkabilmek midein neler yapabileceğini, elan önce yaşamış olduğu somut zorluklarla sera çıktığı örnekleri bile paylaşarak aktarmalıdır.

Çallıkışacağım departman ve çallıkışma koşullarından bahseder misiniz?
Talibin bunu sorması gelecekte çallıkışmayı hülya etmiş olduğu kurumu ve çallıkışma ihvanını teşhismaya hevesli bulunduğunu gösterir. Doğal bir bile bu anlayışi ne derece çok istediğini… Talibin bu probleminin cevabı zıtsında hulliyatnacağı hesap ve tavırlar da mülakatı fail anlayışe gurur kompetanına talibin ne bir ortamda çallıkışmak istediğine konusunda bilgiler verir. Talibin kafasında canlandırdığı gurur ve bölümle gerçeğin ne derece uyuşacağının göstergesi bu sorudur. Çallıkışma koşulları talibin anlayışle müteallik bilmesi gereken en eleştiri konulardan birisidir. Çallıkışma koşullarıyla müteallik “Çallıkışma süresinin ne dereceı ofiste ve ne dereceı sahada geçecek? İş sadece ofiste mi örgülacak yoksa iş seyahatleri bile akdetmek gerekecek mi, lazım ise yurt midei mi yurt dışı mı ve ne sıklıkta gerçekleşecek?” tarzında sorularla malumat allıkınmalıdır.

Anahtar başarım göstergelerim (KPI) neler olacak?
Bu probleminin amacı servurulan pozisyonun serarı kriterleri yani “Bu pozisyonda fariza düz kişinin serardım diyebilmesi midein neler yapması gerektiği” karşı malumat edinmektir. Talibin anlayışi harbiden istediğini ve kendine güvendiğini gösteren bir sorudur. Namzet kafasında anlayışe allıkınmayı çoktan aşmış ve anlayışe serladıktan sonra ne başarılı olacağına odaklanmıştır. Bu soruyla namzet serarı yönelimi şiddetli ve istekli bir namzet bulunduğunu da anlayışe gurur kompetanına göstermiş olur. özge yandan servurmuş olduğu pozisyonla müteallik başarım kriterlerini öğrenen namzet pozisyonun kendisine ne derece yaraşıklı bulunduğunu, pozisyondan beklenenleri zıtlayıp zıtlamayacağını ferdî olarak da bileğerlendirmiş olur.

Bir yıl sonra benden neleri serarmamı bekliyorsunuz?
Talibin bu soruyu sorması anlayışi uzun vadeli görmüş olduğunü gösterir. İşe gurur kompetanının vereceği cevaba bakılırsa ve namzet kendine güveniyorsa önüne konacak hedefleri aşabileceğine konusunda izlenim yaratma imkanı bulur. İşe gurur kompetanı bu mevzuda safi ve açıklayıcı malumat veremezse bile talibin gurur karşı izlenimi zararlı olacaktır. şu demek oluyor ki servurulan konum midein serarı beklentisinin ne bulunduğunun cevabını anlayışe gurur kompetanı bilmiyorsa, bu kurumun kurumsal olmadığını, fariza teşhismı ve anahtar serarı göstergelerinin neler bulunduğunun safi olmadığını gösterir. Çallıkışanlarından ne beklediğini tam olarak netleştirmemiş bir kurumun başarılı olması beklenemez.