Afyonkarahisar Sandıklı Ön Muhasebeci

Ön saymanlık elemanı, şirketlerin mali kayıtlarını tutan; sandık, çmunzam, banka ya da irsaliye takibi kadar yevmi rutin meseleleri namına getiren, firmaya ilgili finansal meselelemleri muhasebeleştiren, tahsilat meselelemleri ile ilgilenen ve evrakın dosyalanması, arşivlenmesi kadar görevleri namına getiren kişilere maruz mesleki unvandır. Muhasebe meselelerine yardımcı olan ön saymanlık elemanı unvanına mevla eşhas, şirketlerin mali meselelerinin zeminlerini kolaylaştırmaları sebebi ile şirketler açısından heybetli ögönen taşırlar.

Ön Muhasebe Elemanı Ne İş Yapar? Işlev ve Sorumlulukları Nelerdir?
Ön saymanlık, konsantre iş temposunda erdemli ilgi müstelzim bir meslektir. Bel kemiği meselelevi köken saymanlık meselelerinin ön girdilerini hazırlamak olan bu pozisyonda çkırmızıışan kişilerin uhde ve yetkileri şöyledir:

Umumi saymanlık birimi ile birliklı yetişmek,
Jurnal olarak saymanlık, pos ve sandık kayıtlarını tevkif etmek,
Algı ödemelerinin takibini yapmak,
Muhasebe kayıtlarının kanuna munis ve zamanında yapılabilmesi derunin evrak yapmak,
Stok takibi hareket etmek,
Sisteme veri duhuli hareket etmek,
İlgili raporlamaları namına sürüklemek ve bunların arşivlenmesi ile ilgilenmek.
Nite Ön Muhasebe Elemanı Olunur?
Ön saymanlık elemanı yetişmek derunin öncelikli olan şpeş, saymanlık ile alakalı bir eğitim bilimi evveline mevla olmaktır. Firmalar, genellikle saymanlık ile alakalı alanda ön lisans veya lisans mezunu kişileri yeğleme ederken sektörel deneyime mevla olan ortaöğretim mezunları da bu mesleği namına getirebilmektedir. Terbiye ve tecrübenin bir getirisi olarak Netsis ya da Logo kadar saymanlık paket programları ile Ms Office programları konusunda bili sahibi olunması beklenmektedir.