Ağrı Merkez Ön Muhasebeci

Ön muhasebe elemanı, şirketlerin mali kayıtlarını markajcı; sandık, çek, banka evet da irsaliye takibi kabilinden günlük rutin alışverişleri adına getiren, firmaya ait finansal alışverişlemleri muhasebeleştiren, tahsilat alışverişlemleri ile ilgilenen ve evrakın dosyalanması, arşivlenmesi kabilinden görevleri adına getiren kişilere maruz mesleksel unvandır. Saymanlık alışverişlerine yardımcı olan ön muhasebe elemanı unvanına iye zevat, şirketlerin mali alışverişlerinin zeminlerini kolaylaştırmaları sebebi ile şirketler açısından kebir ögönen taşırlar.

Ön Saymanlık Elemanı Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?
Ön muhasebe, iri iş temposunda erdemli uyanıklık gerektiren bir meslektir. Ana alışverişlevi mahiyet muhasebe alışverişlerinin ön girdilerini hazırlamak olan bu pozisyonda çhileışan kişilerin fariza ve yetkileri şöyledir:

Umumi muhasebe birimi ile ilişkilı cereyan etmek,
Muhtıra olarak muhasebe, pos ve sandık kayıtlarını yapışmak,
Mevhibe ödemelerinin takibini gerçekleştirmek,
Saymanlık kayıtlarının kanuna tatminkâr ve bir zamanlar dokumalabilmesi muhtevain evrak yapmak,
Stok takibi evlendirmek,
Sisteme veri methali evlendirmek,
İlgili raporlamaları adına iletmek ve bu tarz şeylerin arşivlenmesi ile ilgilenmek.
Ne Ön Saymanlık Elemanı Olunur?
Ön muhasebe elemanı cereyan etmek muhtevain öncelikli olan şart, muhasebe ile ait bir eğitim geçkinine iye olmaktır. Firmalar, çoğunlukla muhasebe ile ait alanda ön lisans yahut lisans mezunu kişgelecek yeğleme ederken sektörel deneyime iye olan ortaöğretim mezunları da bu mesleği adına getirebilmektedir. Eğitim bilimi ve tecrübenin bir getirisi olarak Netsis evet da Logo kabilinden muhasebe paket programları ile Ms Office programları dair marifet sahibi olunması beklenmektedir.