Aydın Didim Mürebbiye

Mürebbiye, bir çocuğun eğitim bilimi ve bakımıyla görevlendirilmiş nisa. Bir dadının aksine çocuğun fiziksel gereksinimlerinı durdurmak alegori çocukları eğitmeye odaklanmaktadır. Misyon meydanı bebeklerden çok okul çağındaki çocuklardır.[1] Mürebbiyeler ekseriyetle öğrencilerinin konaklarında sözır ve ailenin bir ferdi olarak ikrar edilir.

Mürebbiyelik, I. Dünya Savaşı’ndan önce özellikle bile yakında elverişli bir okulun bulunmadığı kırsal bölgelerdeki Avrupalı ailelerde geniş olarak görülmekteydi. Aileler çocuklarını uzun bir süre yatılı okula yollamak alegori mürebbiyelerle çocuklarına evde eğitim bilimi vermeyi yeğleme ederdiler. Mürebbiyeler ekseriyetle kızlardan ve genç erkeklerden sorumluydu. Bir ayvaz çocuk yeterince büyüdüğünde özel öğretmen evet da okula ile devam etmek muhtevain mürebbiyeden eğitim bilimi almayı buzakırdı.

Hasetmüzde Suud kraliyet ailesi gibi muhteşem ve paralıca aileler veya kraliyet aileleri[2] ile Avustralya’nın taşraları gibi ücra bölgeler[3] dışında mürebbiyelik katı geniş bileğildir. Dünya çapında aileler arasında mürebbiye ve özel öğretmen istihdamı muhtevain yeni bir canlanma evetşanmaktadır. Bunun sebepleri arasında, ferdî emniyet, özel eğitimin faydaları ve takkadak çok yerde gezi veya evetşlakin esnekliği adetlabilir.[4]