Bahçeköy Merkez Eleman Aranıyor

Talibin bunu sorması o kurumda uzun müddet çtuzakışmak istediğini ve çalışmain kuvvet etrafını öğrenip hazırlanmak istediğini gösterir. Kendine güvenen, zorluklara karşı yılmak adına inkişaf ve değçalışmaimle sera çıkmayı tercih eden kişiler çalışmain zorlayıcı etrafını öğrenip ona bakılırsa hazırlanmak ister. Doğal ki bu soruya verilen karşılık alınsında adayın takındığı tavır ve ekonomi da çok önemlidir. İşin zorlayıcı bölümlerini öğrendikten sonrasında “Ben her kaviğu aşarım, bunlar güçlük mu, bence çok zahmetsiz” seçiminda taçıtlar zait özgüveni ve erdemli egoyu yansıtır ve çalışmae hava mütehassısının kafasında soru çalışmaaretleri oluşturur. Namzet, zorlukları küçümsemek ve kendini övmek adına zorlukla sera çıkabilmek derunin neler yapabileceğini, daha önce yaşamış başüstüneğu müşahhas zorluklarla sera çıktığı örnekleri de paylaşarak aktarmalıdır.

Çtuzakışacağım kürsü ve çtuzakışma koşullarından bahseder misiniz?
Talibin bunu sorması gelecekte çtuzakışmayı rüya ettiği kurumu ve çtuzakışma ihvanını tanılamamaya hevesli bulunduğunu gösterir. Doğal bir de bu çalışmai ne derece çok istediğini… Talibin bu sorunun cevabı alınsında takınacağı ekonomi ve tavırlar da mülakatı fail çalışmae hava mütehassısına adayın ne bir ortamda çtuzakışmak istediğine üzerine bilgiler verir. Talibin kafasında canlandırdığı müessese ve bölümle gerçeğin ne derece uyuşacağının göstergesi bu sorudur. Çtuzakışma koşulları adayın çalışmale ilgili bilmesi gereken en ciddi konulardan birisidir. Çtuzakışma koşullarıyla ilgili “Çtuzakışma süresinin ne dereceı ofiste ve ne dereceı sahada geçecek? İş yalnızca ofiste mi kuruluşlacak yoksa iş seyahatleri de yetiştirmek gerekecek mi, vacip ise mekân deruni mi mekân dışı mı ve ne sıklıkta gerçekleşecek?” seçiminda sorularla marifet tuzakınmalıdır.

Anahtar performans göstergelerim (KPI) neler olacak?
Bu sorunun amacı servurulan pozisyonun serarı kriterleri doğrusu “Bu pozisyonda uhde alan kişinin serardım diyebilmesi derunin neler yapması gerektiği” üzerine marifet edinmektir. Talibin çalışmai filvaki istediğini ve kendine güvendiğini gösteren bir sorudur. Namzet kafasında çalışmae tuzakınmayı çoktan aşmış ve çalışmae serladıktan sonrasında ne muvaffakiyetlı olacağına odaklanmıştır. Bu soruyla namzet serarı yönelimi erdemli ve talip bir namzet bulunduğunu da çalışmae hava mütehassısına göstermiş olabilir. Başka yandan servurmuş olduğu pozisyonla ilgili performans kriterlerini öğrenen namzet pozisyonun kendisine ne derece yakışır bulunduğunu, pozisyondan beklenenleri alınlayıp alınlamayacağını ferdî olarak da değerlendirmiş olabilir.

Bir yıl sonrasında benden neleri serarmamı bekliyorsunuz?
Talibin bu soruyu sorması çalışmai uzun vadeli gördüğünü gösterir. İşe hava mütehassısının vereceği cevaba bakılırsa ve namzet kendine güveniyorsa önüne konacak hedefleri aşabileceğine üzerine izlenim yaratma imkanı bulur. İşe hava mütehassısı bu konuda kemiksiz ve açıklayıcı marifet veremezse de adayın müessese üzerine izlenimi menfi olacaktır. Doğrusu servurulan pozisyon derunin serarı beklentisinin ne olduğunun cevabını çalışmae hava mütehassısı bilmiyorsa, bu kurumun kurumsal olmadığını, uhde tanılamamı ve anahtar serarı göstergelerinin neler olduğunun kemiksiz olmadığını gösterir. Çtuzakışanlamış olurından ne beklediğini tam olarak netleştirmemiş bir kurumun muvaffakiyetlı olması beklenemez.