Çanakkale Gelibolu Fitness Eğitmeni İş İlanları

Fitness eğitmeni; özel ya da devlete ilişik spor salonlarında kişilerin fiziki konstrüksiyonlarına isabetli olarak program hazırlayan ve bu programlar eşliğinde onların vücutlarını elan mübarek hale getirebilmesi sinein sistemli olarak spor aletleri ile çallıkışmasına yardımcı olan, onları denetleme fail vasıflı kişilere verilen isimdir.

Fitness Eğitmeni Ne İş Yapar? Hizmet ve Sorumlulukları Nelerdir?
İnsan konstrüksiyonsına isabetli sporları öneren ve kişilerin çallıkışmasını kovuşturulma fail fitness eğitmeninin görev sorumlulukları şöyledir:

Spor salonuna üye olup gelen kişileri istikbal etmek,
Onların fiziki konstrüksiyonsına ve esenlik durumlarına isabetli program hazırlamak,
Mevrut müşterilerin, salonda bulunan spor aletlerini kesinlikle kullanmaları gerektiği için onlara bili icra etmek,
Kişilerin kesinlikle bir üzeri konstrüksiyonsına iye tutulmak istediğini kaşımak,
Kilogram icra etmek isteyenlere isabetli sağlamlıklı spor programı hazırlamak,
Kas yetiştirmek isteyenlere isabetli spor programı hazırlamak,
Sakatlık olmaması sinein nelere uyanıklık edilmelidir üzere dayanıklı çok soru için müşterileri haberdar etmek,
Kişiye özel sunmuş olduğu eğitim bilimi ve spor programlarında müşterilere yardımcı ve hamil tutulmak.
Fitness Eğitmeni Geçmek İçin Hangi Eğitimi Buyurmak Gerekir?
Fitness eğitmeni tutulmak sinein üniversitelerin mukannen bir kısmınden mezun tutulmak mecburi değildir. Fakat üniversitelerin Beden Eğitimi Spor Yüksekokullarında eğitim bilimi kayran eşhas bu dizge sinein elan donanımlı olarak kabul edilirler. Üniversite eğitimi gkalıntı ya da görmeyen adaylar Ten Geliştirme Fitness ve Bilek Kuvvetlişi Federasyonu’na başvuru yapabilir. Federasyonda verilen kurslar ve meydana getirilen sınavlar sonrası allıkınabilen şehadetname ve belgelerle fitness eğitmenliği konstrüksiyonlabilir.

Fitness çalıştırıcıü tutulmak isteyen kişilerden üniversite diploması istenmez. Lise mezunu olan kişilerde fitness çalıştırıcıü olabilmektedir. Ama üniversitelerin BESYO kısmınden mezun olan eşhas fitness eğitmeni olarak elan basit iş bulabilmektedir. Fitness eğitmeni tutulmak isteyen eşhas VGFBGF kısaca Ten Geliştirme Fitness ve Bilek Kuvvetlişi Federasyonu’na başvuru yapmalıdır. Burada kişilere antrenörlük üzerine eğitimler verilirken eğitim bilimi ahir antrenörlük belgelerini almaya kazanç kazanan eşhas belgelerini doğrulama allıkır. Kurslara kavuşmak sinein kişilerden en azca ortaöğretim mezunu olması istenir. Bunun sinein özel eğitim bilimi veren kurslar makam alsa da salahiyetli federasyonlardan belge almanız elan önemlidir.

Fitness kursuna başvuru yapacak olan kişilerin muktezi şpeş ve koşulları taşıyor olması gerekmektedir. Bu şartlara isabetli olan eşhas 2 hafta içerisinde antrenörlük sertifikasını alabilir. Kurslar hem teorik hem de uygulamalı olarak konstrüksiyonlmaktadır. Bu kapsamda antrenörlük kayranında ilerleyecek olan eşhas sinein 4 farklı aşama bulunmaktadır. Bu kademeler şu şekildedir:

Birinci Aşama Antrenörlük

İkinci Aşama Antrenörlük

Üçüncü Aşama Antrenörlük

Dördüncü Aşama Antrenörlük

Birinci Aşama Antrenörlük belgesi sinein kişilerin en azca 18 yaşlarında olması gerekmektedir. Lise ya da üniversitede dengi olan bölümlerden mezun olan eşhas bu belge sinein kellevuruda bulunabilir. Kişilerin rastgele bir esenlik problemininin bulunmaması gerekir. Bununla omuz omuza kişilerin adli sicil kaydı da olmamalıdır.