Deliklikaya İş İlanları

Şık giyinin:

Ne giyeceğinize mülakat gününden önce hüküm verin. Sektöre ve sarrafiyevurduğunuz pozisyona gereğince en makul giysileri seçin, lekesi var mı evet da buruşuk mu diye arama etmeyi de savsaklama etmeyin. Lakırtı konusu şirket keyif bir durum olsa dahi yataktan kalkıp gelmiş kabilinden görünmek istemezsiniz. Her şeyden önce, kendinize güveninizin tam olması derunin uz giyinmelisiniz. Kendinizi uz hissederseniz, karşınızdakiler de ona gereğince aksülamel verir.

Dakik Olun:

Mülakata sakın geç kalmayın. Beş on erken gidin ki beklenmedik durumlara karşı az buçuk vaktiniz olsun, örneğin kaybolabilirsiniz. Binaya mülakattan 10-15 zaman önce girin.

Sondaj gestaltn:

Mülakattan önce sarrafiyevurduğunuz şirket üzerine sondaj yapıp sunmuş olduğu hizmetler, ürünler, müşterileri ve rakipleriyle ilgili mümkün evetğu kadar çok bilgi edinin Böylece şirketin ihtiyaçlannı uz anlayabilir ve bu ihtiyaçlara kesinlikle cevap verebileceğinizi keşif edebilirsiniz. Şirketi ve piyasadaki konumunu ne kadar uz bilirseniz kendinizi o kadar uz pazarlama olanağınız evet. Şirketin genel havasını da görüp orada ışıklı olup olamayacağınıza hüküm verebilirsiniz.

Tedarik Kuruluşn:

Yerınıza bir klasör süresince özgeçmişinizin birkaç nüshasını, referanslarınızın birer nüshasını ve derece alabileceğiniz birkaç dosya kağıdı karşı. Mülakatın böylece araştırmak derunin de birkaç soru hazırlayın.

İstekli görünün:

Karşılaştığınız insanların elini sağlıklı darn ve onlarla mümkün evetğu kadar sık görüş ulaşımı kurmaya çkızılışın, böylece özgüveninizin tam evetğu anlaşılır. Haddizatında az buçuk heyecanlı olsanız dahi bizatihi emniyetli bir selen tonuyla parça parça konuşun.

Dinlemeyi Bilin:

Mülakatta dikkat edilmeyen özelliklerden biri de uz bir dinleyici olmaktır. Hem mütekellim insanlan uz dinlemelisiniz, hem de satır aralarını okuyabilmelisiniz. Bazı neyi söylemedikleri de neyi söyledikleri kadar önemlidir.

Sorulana Karşılık Verin:

Adaylar ara sıra sorulan sorulara cevap vermeye dikkat etmiyorlar. Size ne sorulduğundan emniyetli olun ve tam anlamadıysanız gene sorun.

Sual Mesele:

Birokkalı namzet mülakatta soru sormaz ve önemli bilgileri öğrenme fırsatını da kaçırır. Soracağınız sorular şirket ve iş üzerine ilgili evetğunuzu gösterir. Mülakatta kendinizden emniyetli ve sakin görünmelisiniz. Yapabileceğinizin en iyisini ifa etmek derunin de uz hazırlanmanız gerekiyor. Mülakatın kesinlikle geçeceğini keşif etmek olanaksız, lakin bu kurallara uyarsanız daha az heyecanlanırsınız. Kendinizi en uz şekilde tanılamatmaya müheyya olursunuz.