Erzurum Aziziye Ön Muhasebeci

Ön saymanlık elemanı, şirketlerin mali kayıtlarını markajcı; sandık, çek, vezneci ya da irsaliye takip edeni kabil jurnal rutin konuleri alegori getiren, firmaya ilişik finansal konulemleri muhasebeleştiren, tahsilat konulemleri ile ilgilenen ve evrakın dosyalanması, arşivlenmesi kabil görevleri alegori getiren kişilere maruz mesleki unvandır. Saymanlık konulerine yardımcı olan ön saymanlık elemanı unvanına malik kişiler, şirketlerin mali konulerinin zeminlerini kolaylaştırmaları sebebi ile şirketler açısından koskocaman ögönen taşırlar.

Ön Saymanlık Elemanı Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?
Ön saymanlık, tombul iş temposunda faik ilgi müstelzim bir meslektir. Asliye konulevi nesep saymanlık konulerinin ön girdilerini hazırlamak olan bu pozisyonda çkırmızıışan kişilerin vazife ve yetkileri şöyledir:

Umumi saymanlık birimi ile bağlantılı başlamak,
Muhtıra olarak saymanlık, pos ve sandık kayıtlarını varmak,
Algı ödemelerinin takibini akdetmek,
Saymanlık kayıtlarının kanuna iyi ve zamanında dokumalabilmesi yürekin evrak tertip etmek,
Stok takip edeni tutmak,
Sisteme data girişi tutmak,
İlgili raporlamaları alegori sağlamak ve bunların arşivlenmesi ile ilgilenmek.
Ne Ön Saymanlık Elemanı Olunur?
Ön saymanlık elemanı başlamak yürekin öncelikli olan şpeş, saymanlık ile ilgili bir yetişek geçmişine malik olmaktır. Firmalar, ekseriya saymanlık ile ilgili alanda ön lisans veya lisans mezunu kişmüterakki tercih ederken sektörel deneyime malik olan lise mezunları da bu mesleği alegori getirebilmektedir. Yetişek ve tecrübenin bir getirisi olarak Netsis ya da Logo kabil saymanlık paket programları ile Ms Office programları dair olgun sahibi olunması beklenmektedir.