Esenceli Eleman Aranıyor

Adayın bunu sorması o kurumda uzun müddet çdüzenışmak istediğini ve ustalıkin güçlükle etrafını öğrenip hazırlanmak istediğini gösterir. Kendine güvenen, zorluklara karşı yılmak namına gelişim ve bileğustalıkimle mebdea çıkmayı yeğleme eden kişiler ustalıkin zorlayıcı etrafını öğrenip ona için hazırlanmak gerek. Tabii ki bu soruya verilen cevap muhalifsında adayın takındığı eda ve iktisat da çok önemlidir. İşin zorlayıcı taksimmlerini öğrendikten sonrasında “Ben her yeğinğu aşarım, bunlar zahmet mu, bence çok amelî” tarzında yüzıtlar fuzuli özgüveni ve koca egoyu yansıtır ve ustalıke alım spesiyalistının kafasında istifham ustalıkaretleri oluşturur. Namzet, zorlukları küçümsemek ve kendini övmek namına zorlukla mebdea çıkabilmek muhtevain neler yapabileceğini, henüz önce hayatış başüstüneğu somut zorluklarla mebdea çıktığı örnekleri bile paylaşarak aktarmalıdır.

Çdüzenışacağım bölüm ve çdüzenışma koşullarından bahseder misiniz?
Adayın bunu sorması gelecekte çdüzenışmayı hülya etmiş olduğu kurumu ve çdüzenışma rüfekaını tanılamamaya hevesli bulunduğunu gösterir. Tabii bir bile bu ustalıki ne derece çok istediğini… Adayın bu sorunun cevabı muhalifsında takınacağı iktisat ve tavırlar da mülakatı karşılayıcı ustalıke alım spesiyalistına adayın elbette bir ortamda çdüzenışmak istediğine dayalı bilgiler verir. Adayın kafasında canlandırdığı organizasyon ve taksimmle gerçeğin ne derece uyuşacağının göstergesi bu sorudur. Çdüzenışma koşulları adayın ustalıkle müteallik bilmesi müstelzim en nazik konulardan birisidir. Çdüzenışma koşullarıyla müteallik “Çdüzenışma süresinin ne dereceı ofiste ve ne dereceı sahada geçecek? İş yalnızca ofiste mi gestaltlacak yoksa iş seyahatleri bile yaratmak gerekecek mi, gerekli ise yurt muhtevai mi yurt dışı mı ve ne sıklıkta gerçekleşecek?” tarzında sorularla fen düzenınmalıdır.

Anahtar başarım göstergelerim (KPI) neler olacak?
Bu sorunun amacı mebdevurulan pozisyonun mebdearı kriterleri şu demek oluyor ki “Bu pozisyonda görev alan kişinin mebdeardım diyebilmesi muhtevain neler yapması gerektiği” karşı fen edinmektir. Adayın ustalıki bayağı istediğini ve kendine güvendiğini gösteren bir sorudur. Namzet kafasında ustalıke düzenınmayı çoktan aşmış ve ustalıke mebdeladıktan sonrasında elbette başarılı olacağına odaklanmıştır. Bu soruyla namzet mebdearı yönelimi koca ve eğilimli bir namzet bulunduğunu da ustalıke alım spesiyalistına göstermiş evet. özge yandan mebdevurduğu pozisyonla müteallik başarım kriterlerini öğrenen namzet pozisyonun kendisine ne derece oranlı bulunduğunu, pozisyondan beklenenleri muhaliflayıp muhaliflamayacağını bireysel olarak da bileğerlendirmiş evet.

Bir sene sonrasında benden neleri mebdearmamı bekliyorsunuz?
Adayın bu soruyu sorması ustalıki uzun vadeli görmüş olduğunü gösterir. İşe alım spesiyalistının vereceği cevaba için ve namzet kendine güveniyorsa önüne konacak hedefleri aşabileceğine dayalı izlenim yaratma imkanı bulur. İşe alım spesiyalistı bu konuda kupkuru ve açıklayıcı fen veremezse bile adayın organizasyon karşı izlenimi negatif olacaktır. Yani mebdevurulan pozisyon muhtevain mebdearı beklentisinin ne olduğunun cevabını ustalıke alım spesiyalistı bilmiyorsa, bu kurumun kurumsal olmadığını, görev tanılamamı ve anahtar mebdearı göstergelerinin neler olduğunun kupkuru olmadığını gösterir. Çdüzenışanlamış olurından ne beklediğini tam olarak netleştirmemiş bir kurumun başarılı olması beklenemez.