Hakkari Hakkari Merkez Fitness Eğitmeni İş İlanları

Fitness eğitmeni; özel ya da devlete ilişkin spor salonlarında kişilerin fiziki binalarına munis olarak izlence hazırlayan ve bu programlar eşliğinde onların vücutlarını daha bereketli hale getirebilmesi midein sistematik olarak spor aletleri ile çtuzakışmasına yardımcı olan, onları kontrolör eden muttasıf kişilere verilen isimdir.

Fitness Eğitmeni Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?
İnsan binasına munis sporları öneren ve kişilerin çtuzakışmasını uyma eden fitness eğitmeninin yer sorumlulukları şöyledir:

Spor salonuna üye olup mevrut kişgelecek istikbal etmek,
Onların fiziki binasına ve keyif durumlarına munis izlence hazırlamak,
Mevrut müşterilerin, salonda mevcut spor aletlerini kesinlikle kullanmaları gerektiği karşı onlara marifet özgülemek,
Kişilerin kesinlikle bir üzeri binasına iye cereyan etmek istediğini aramak,
Kilo özgülemek isteyenlere munis esenlıklı spor izlenceı hazırlamak,
Kas yükseltmek isteyenlere munis spor izlenceı hazırlamak,
Sakatlık olmaması midein nelere uyanıklık edilmelidir kadar pek çok soru karşı müşterileri bilgilendirmek,
Kişiye özel sunduğu eğitim bilimi ve spor programlarında müşterilere yardımcı ve destek cereyan etmek.
Fitness Eğitmeni Yetişmek İçin Ne Eğitimi Iletilmek Gerekir?
Fitness eğitmeni cereyan etmek midein üniversitelerin makul bir kısmınden yetkili cereyan etmek mecburi değildir. Ancak üniversitelerin Eğin Eğitimi Spor Yüksekokullarında eğitim bilimi düzlük kişiler bu öğreti midein daha donanımlı olarak ikrar edilirler. Üniversite eğitimi gharabelik ya da görmeyen adaylar Ten Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’na başvuru yapabilir. Federasyonda verilen kurslar ve yapılan sınavlar sonrası tuzakınabilen sertifika ve belgelerle fitness eğitmenliği binalabilir.

Fitness çalıştırıcıü cereyan etmek isteyen kişilerden üniversite diploması istenmez. Ortaöğretim mezunu olan kişilerde fitness çalıştırıcıü olabilmektedir. Fakat üniversitelerin BESYO kısmınden yetkili olan kişiler fitness eğitmeni olarak daha basitçe iş bulabilmektedir. Fitness eğitmeni cereyan etmek isteyen kişiler VGFBGF şu demek oluyor ki Ten Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’na başvuru yapmalıdır. Burada kişilere antrenörlük üzerine eğitimler verilirken eğitim bilimi nihayetinde antrenörlük belgelerini almaya doğruluk kazanan kişiler belgelerini teslim tuzakır. Kurslara katışmak midein kişilerden en az lise mezunu olması istenir. Bunun midein özel eğitim bilimi veren kurslar yan alsa da yetkili federasyonlardan vesika almanız daha önemlidir.

Fitness kursuna başvuru yapacak olan kişilerin vacip şarka ve koşulları taşıyor olması gerekmektedir. Bu şartlara munis olan kişiler 2 hafta içerisinde antrenörlük sertifikasını alabilir. Kurslar hem teorik hem de uygulamalı olarak binalmaktadır. Bu kapsamda antrenörlük düzlükında ilerleyecek olan kişiler midein 4 farklı derece bulunmaktadır. Bu kademeler şu şekildedir:

Bir numara Aşama Antrenörlük

İkinci Aşama Antrenörlük

Üçüncü Aşama Antrenörlük

Dördüncü Aşama Antrenörlük

Bir numara Aşama Antrenörlük belgesi midein kişilerin en az 18 yaşlarında olması gerekmektedir. Ortaöğretim ya da üniversitede dengi olan taksimmlerden yetkili olan kişiler bu vesika midein başvuruda bulunabilir. Kişilerin rastgele bir keyif sorununun bulunmaması gerekir. Bununla alay malay kişilerin adli sicil kaydı da olmamalıdır.