İstanbul Şile Ön Muhasebeci

Ön saymanlık elemanı, şirketlerin mali kayıtlarını tutan; sandık, çzeyil, vezneci ya da irsaliye takibi kabilinden günce rutin çalışmaleri adına getiren, firmaya ait mali çalışmalemleri muhasebeleştiren, tahsilat çalışmalemleri ile ilgilenen ve evrakın dosyalanması, arşivlenmesi kabilinden görevleri adına getiren kişilere maruz mesleki unvandır. Muhasebe çalışmalerine yardımcı olan ön saymanlık elemanı unvanına mevla kişiler, şirketlerin mali çalışmalerinin zeminlerini kolaylaştırmaları sebebi ile şirketler açısından eke ögönen taşırlar.

Ön Muhasebe Elemanı Ne İş Yapar? Uhde ve Sorumlulukları Nelerdir?
Ön saymanlık, konsantre iş temposunda faik dikkat mucip bir meslektir. üs çalışmalevi esas saymanlık çalışmalerinin ön girdilerini hazırlamak olan bu pozisyonda çhileışan kişilerin fariza ve yetkileri şöyledir:

Umumi saymanlık birimi ile irtibatlı sürdürmek,
Muhtıra olarak saymanlık, pos ve sandık kayıtlarını gerçekleşmek,
Vergi ödemelerinin takibini akdetmek,
Muhasebe kayıtlarının kanuna iyi ve zamanında gestaltlabilmesi dâhilin evrak organize etmek,
Stok takibi gerçekleştirmek,
Sisteme bilgi antrei gerçekleştirmek,
İlgili raporlamaları adına getirmek ve bunların arşivlenmesi ile ilgilenmek.
Nite Ön Muhasebe Elemanı Olunur?
Ön saymanlık elemanı sürdürmek dâhilin öncelikli olan şart, saymanlık ile ait bir eğitim bilimi geriine mevla olmaktır. Firmalar, çoğu kez saymanlık ile ait alanda ön lisans yahut lisans mezunu kişileri yeğleme ederken sektörel deneyime mevla olan lise mezunları da bu mesleği adına getirebilmektedir. Terbiye ve tecrübenin bir getirisi olarak Netsis ya da Logo kabilinden saymanlık paket programları ile Ms Office programları dair haber sahibi olunması beklenmektedir.