Kabakoz İş İlanları

Şık giyinin:

Ne giyeceğinize mülakat hasetnden önce hüküm verin. Sektöre ve kafavurduğunuz pozisyona nazaran en mutabık giysileri seçin, lekesi var mı ya da buruşuk mu diyerek denetleme etmeyi bile ihmal etmeyin. Söz konusu şirket sükûnet bir alan olsa dahi yataktan kalkıp gelmiş gibi görünmek istemezsiniz. Her şeyden önce, kendinize güveninizin tam olması yürekin eksiksiz giyinmelisiniz. Kendinizi eksiksiz hissederseniz, karşınızdakiler bile ona nazaran aksülamel verir.

Dakik Olun:

Mülakata zinhar geç kalmayın. Beş on er gidin ki beklenmedik durumlara karşı bir zaman vaktiniz olsun, örneğin kaybolabilirsiniz. Binaya mülakattan 10-15 zaman önce girin.

Araştırma strüktürn:

Mülakattan önce kafavurduğunuz şirket hakkında sondaj yapmış olup sunmuş olduğu hizmetler, ürünler, müşterileri ve rakipleriyle dayalı mümkün başüstüneğu kadar çok marifet edinin Böylelikle şirketin gereksemelannı eksiksiz anlayabilir ve bu gereksemelara nasıl cevap verebileceğinizi keşif edebilirsiniz. Şirketi ve piyasadaki konumunu ne kadar eksiksiz bilirseniz kendinizi o kadar eksiksiz pazarlama olanağınız olabilir. Şirketin umumi havasını da görüp orada berhudar olup olamayacağınıza hüküm verebilirsiniz.

Tedarik Kuruluşn:

Kanatınıza bir klasör ortamında özgeçmişinizin birkaç nüshasını, referanslarınızın birer nüshasını ve derece alabileceğiniz birkaç dosya kağıdı karşı. Mülakatın nihayetinde istimzaç etmek yürekin bile birkaç istifham hazırlayın.

İstekli görünün:

Karşılaştığınız insanların elini muhkem cimrin ve onlarla mümkün başüstüneğu kadar kesif boşluk değinmeı kurmaya çdüzenışın, böylece özgüveninizin tam başüstüneğu anlaşılır. Esasen bir zaman heyecanlı olsanız dahi kendinden emniyetli bir curcunalı tonuyla pare pare bahisşun.

Dinlemeyi Bilin:

Mülakatta dikkat edilmeyen özelliklerden biri bile eksiksiz bir dinleyici olmaktır. Hem mütekellim insanlan eksiksiz dinlemelisiniz, hem bile satır aralarını okuyabilmelisiniz. Gâh neyi söylemedikleri bile neyi söyledikleri kadar önemlidir.

Sorulana Cevap Verin:

Adaylar kâh sorulan sorulara cevap vermeye dikkat etmiyorlar. Size ne sorulduğundan emniyetli olun ve tam anlamadıysanız yeniden mesele.

Soru Problem:

Birgeniş namzet mülakatta istifham sormaz ve önemli detayları öğrenme fırsatını da kaçırır. Soracağınız sorular şirket ve iş hakkında dayalı başüstüneğunuzu gösterir. Mülakatta kendinizden emniyetli ve sakin görünmelisiniz. Yapabileceğinizin en iyisini yapıp etmek yürekin bile eksiksiz hazırlanmanız gerekiyor. Mülakatın nasıl geçeceğini keşif etmek olanaksız, ama bu kurallara uyarsanız henüz azca heyecanlanırsınız. Kendinizi en eksiksiz şekilde teşhistmaya hazır olursunuz.