Kastamonu İnebolu Fitness Eğitmeni İş İlanları

Fitness eğitmeni; özel ya da devlete ilgili spor salonlarında kişilerin fiziksel yapılarına münasip olarak yetişek hazırlayan ve bu programlar eşliğinde onların vücutlarını henüz dişi hale getirebilmesi muhtevain sistemli olarak spor aletleri ile çdüzenışmasına yardımcı olan, onları muayene fail kalifiye kişilere verilen isimdir.

Fitness Eğitmeni Ne İş Yapar? Misyon ve Sorumlulukları Nelerdir?
İnsan yapısına münasip sporları öneren ve kişilerin çdüzenışmasını takip fail fitness eğitmeninin işlev sorumlulukları şöyledir:

Spor salonuna üye olup gelen kişsonra telafi etmek,
Onların fiziksel yapısına ve sıhhat durumlarına münasip yetişek hazırlamak,
Mevrut müşterilerin, salonda kâin spor aletlerini nasıl kullanmaları gerektiği üzerine onlara vukuf döndürmek,
Kişilerin nasıl bir vücut yapısına malik olgunlaşmak istediğini tetkik etmek,
Kilo döndürmek isteyenlere münasip esenlıklı spor yetişekı hazırlamak,
Kas yetiştirmek isteyenlere münasip spor yetişekı hazırlamak,
Sakatlık olmaması muhtevain nelere nazarıitibar edilmelidir üzere sağlam çok sual üzerine müşterileri bilgilendirmek,
Kişiye özel sunmuş olduğu terbiye ve spor programlarında müşterilere yardımcı ve bindi olgunlaşmak.
Fitness Eğitmeni Yetişmek İçin Hangi Eğitimi Kazanmak Gerekir?
Fitness eğitmeni olgunlaşmak muhtevain üniversitelerin muayyen bir kısmınden çıkışlı olgunlaşmak mecburi bileğildir. Ancak üniversitelerin Eğin Eğitimi Spor Yüksekokullarında terbiye saha zevat bu çığır muhtevain henüz donanımlı olarak ikrar edilirler. Üniversite eğitimi gören ya da görmeyen adaylar Beden Geliştirme Fitness ve Bilek çekingenşi Federasyonu’na müracaat yapabilir. Federasyonda verilen kurslar ve yapılan sınavlar sonrası düzenınabilen şehadetname ve belgelerle fitness eğitmenliği yapılabilir.

Fitness antrenörü olgunlaşmak talip kişilerden üniversite diploması istenmez. Lise mezunu olan kişilerde fitness antrenörü olabilmektedir. Lakin üniversitelerin BESYO kısmınden çıkışlı olan zevat fitness eğitmeni olarak henüz zahmetsiz iş bulabilmektedir. Fitness eğitmeni olgunlaşmak talip zevat VGFBGF doğrusu Beden Geliştirme Fitness ve Bilek çekingenşi Federasyonu’na müracaat yapmalıdır. Burada kişilere antrenörlük üzerine eğitimler verilirken terbiye böylece antrenörlük belgelerini almaya doğruluk kazanan zevat belgelerini teslim düzenır. Kurslara benimsemek muhtevain kişilerden en az ortaöğretim mezunu olması istenir. Bunun muhtevain özel terbiye veren kurslar zemin alsa da yetkili federasyonlardan doküman almanız henüz önemlidir.

Fitness kursuna müracaat yapacak olan kişilerin zaruri şpeş ve koşulları taşıyor olması gerekmektedir. Bu şartlara münasip olan zevat 2 hafta içerisinde antrenörlük sertifikasını alabilir. Kurslar hem teorik hem bile uygulamalı olarak yapılmaktadır. Bu kapsamda antrenörlük sahaında ilerleyecek olan zevat muhtevain 4 farklı aşama bulunmaktadır. Bu kademeler şu şekildedir:

Bir numara Bakımevi Antrenörlük

İkinci Bakımevi Antrenörlük

Üçüncü Bakımevi Antrenörlük

Dördüncü Bakımevi Antrenörlük

Bir numara Bakımevi Antrenörlük belgesi muhtevain kişilerin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Lise ya da üniversitede dengi olan bölümlerden çıkışlı olan zevat bu doküman muhtevain temelvuruda bulunabilir. Kişilerin herhangi bir sıhhat problemininin bulunmaması gerekir. Bununla bile kişilerin adli sicil kaydı da olmamalıdır.