Kavaklı İstiklal İş İlanları

Şık giyinin:

Ne giyeceğinize mülakat gününden önce hüküm verin. Sektöre ve kellevurduğunuz pozisyona göre en elverişli giysileri seçin, lekesi var mı ya da buruşuk mu diye kontrolör etmeyi bile savsama etmeyin. Kavlükarar konusu şirket huzur bir belde olsa dahi yataktan kalkıp gelmiş gibi görünmek istemezsiniz. Her şeyden önce, kendinize güveninizin tam olması karınin düzgün giyinmelisiniz. Kendinizi düzgün hissederseniz, rağmenızdakiler bile ona göre aksülamel verir.

Dakik Olun:

Mülakata zinhar geç kalmayın. Beş on erken gidin ki beklenmedik durumlara karşı biraz vaktiniz olsun, örneğin kaybolabilirsiniz. Binaya mülakattan 10-15 an önce girin.

Istikşaf kuruluşn:

Mülakattan önce kellevurduğunuz şirket karşı araştırı yapmış olup sunduğu hizmetler, ürünler, müşterileri ve rakipleriyle alakadar mümkün başüstüneğu derece çok bili edinin Böylecene şirketin yokluklannı düzgün anlayabilir ve bu yokluklara nite yanıt verebileceğinizi oran edebilirsiniz. Şirketi ve piyasadaki konumunu ne derece düzgün bilirseniz kendinizi o derece düzgün pazarlama olanağınız evet. Şirketin genel havasını da görüp orada ışıklı olup olamayacağınıza hüküm verebilirsiniz.

Tedbir Yapın:

Yerınıza bir klasör ortamında özgeçmişinizin birkaç nüshasını, referanslarınızın birer nüshasını ve not alabileceğiniz birkaç dosya kağıdı cebin. Mülakatın nihayetinde istimzaç etmek karınin bile birkaç istifham hazırlayın.

İstekli görünün:

Karşılaşmış olduğunız insanların elini her hâlde darn ve onlarla mümkün başüstüneğu derece sık hane münasebetı kurmaya çkızılışın, böylecene özgüveninizin tam başüstüneğu anlaşılır. Esasta biraz heyecanlı olsanız dahi bizatihi emin bir ün tonuyla pare pare konuşun.

Dinlemeyi Bilin:

Mülakatta dikkat edilmeyen özelliklerden biri bile düzgün bir dinleyici olmaktır. Hem mütekellim insanlan düzgün dinlemelisiniz, hem bile satır aralarını okuyabilmelisiniz. Ara sıra neyi söylemedikleri bile neyi söyledikleri derece önemlidir.

Sorulana Cevap Verin:

Adaylar kâh sorulan sorulara yanıt vermeye dikkat etmiyorlar. Size ne sorulduğundan emin olun ve tam anlamadıysanız gene sorun.

Sual Dert:

Biraşkın namzet mülakatta istifham sormaz ve önemli detayları öğrenme puntını da kaçırır. Soracağınız sorular şirket ve iş karşı alakadar başüstüneğunuzu gösterir. Mülakatta kendinizden emin ve sakin görünmelisiniz. Yapabileceğinizin en iyisini gerçekleştirmek karınin bile düzgün hazırlanmanız gerekiyor. Mülakatın nite geçeceğini oran kılmak olanaksız, ama bu kurallara uyarsanız elan az heyecanlanırsınız. Kendinizi en düzgün şekilde tanılamatmaya müheyya olursunuz.