Kayseri Kocasinan Ön Muhasebeci

Ön saymanlık elemanı, şirketlerin mali kayıtlarını tutan; kasa, çdevam, vezneci evet da irsaliye takip edeni üzere günce rutin hizmetleri adına getiren, firmaya ilgili mali hizmetlemleri muhasebeleştiren, tahsilat hizmetlemleri ile ilgilenen ve evrakın dosyalanması, arşivlenmesi üzere görevleri adına getiren kişilere maruz mesleki unvandır. Muhasebe hizmetlerine yardımcı olan ön saymanlık elemanı unvanına mevla zevat, şirketlerin mali hizmetlerinin zeminlerini kolaylaştırmaları sebebi ile şirketler açısından heybetli önem taşırlar.

Ön Muhasebe Elemanı Ne İş Yapar? Vazife ve Sorumlulukları Nelerdir?
Ön saymanlık, kaba iş temposunda etkili ilgi müstelzim bir meslektir. Temel hizmetlevi asıl saymanlık hizmetlerinin ön girdilerini hazırlamak olan bu pozisyonda çhileışan kişilerin hizmet ve yetkileri şöyledir:

Umumi saymanlık birimi ile temaslı edinmek,
Yevmi olarak saymanlık, pos ve kasa kayıtlarını kalmak,
Mevhibe ödemelerinin takibini hazırlamak,
Muhasebe kayıtlarının kanuna iyi ve zamanında konstrüksiyonlabilmesi için evrak yapılandırmak,
Stok takip edeni salgılamak,
Sisteme data girişi salgılamak,
İlgili raporlamaları adına iletmek ve bunların arşivlenmesi ile ilgilenmek.
Kesinlikle Ön Muhasebe Elemanı Olunur?
Ön saymanlık elemanı edinmek için öncelikli olan şart, saymanlık ile ait bir yetişek geriine mevla olmaktır. Firmalar, çoğunlukla saymanlık ile ait alanda ön lisans yahut lisans mezunu kişsonra yeğleme ederken sektörel deneyime mevla olan ortaöğretim mezunları da bu mesleği adına getirebilmektedir. Terbiye ve tecrübenin bir getirisi olarak Netsis evet da Logo üzere saymanlık paket programları ile Ms Office programları konusunda veri sahibi olunması beklenmektedir.