Levazım Eleman Aranıyor

Talibin bunu sorması o kurumda uzun müddet çkızılışmak istediğini ve hizmetin cebir etrafını öğrenip hazırlanmak istediğini gösterir. Kendine güvenen, zorluklara karşı yılmak namına aksiyon ve değhizmetimle sera çıkmayı yeğleme eden zevat hizmetin zorlayıcı etrafını öğrenip ona bakarak hazırlanmak ister. Tabii ki bu soruya verilen karşılık alınsında talibin takındığı eda ve hattıhareket da çok önemlidir. İşin zorlayıcı taksimmlerini öğrendikten sonrasında “Ben her kızgınğu aşarım, bunlar müşkül mu, bence çok palas” seçiminda tarafıtlar yararsız özgüveni ve mualla egoyu yansıtır ve hizmete kurum kompetanının kafasında sual hizmetaretleri oluşturur. Namzet, zorlukları küçümsemek ve kendini övmek namına zorlukla sera çıkabilmek ciğerin neler yapabileceğini, elan önce hayatış evetğu müşahhas zorluklarla sera çıktığı örnekleri de paylaşarak aktarmalıdır.

Çkızılışacağım seksiyon ve çkızılışma koşullarından bahseder misiniz?
Talibin bunu sorması gelecekte çkızılışmayı rüya ettiği kurumu ve çkızılışma ihvanını tanımaya hevesli olduğunu gösterir. Tabii bir de bu hizmeti ne derece çok istediğini… Talibin bu probleminin cevabı alınsında takınacağı hattıhareket ve tavırlar da mülakatı yapan hizmete kurum kompetanına talibin elbette bir ortamda çkızılışmak istediğine değgin bilgiler verir. Talibin kafasında canlandırdığı tekebbür ve taksimmle gerçeğin ne derece uyuşacağının göstergesi bu sorudur. Çkızılışma koşulları talibin hizmetle alakadar bilmesi gereken en ciddi konulardan birisidir. Çkızılışma koşullarıyla alakadar “Çkızılışma süresinin ne dereceı ofiste ve ne dereceı sahada geçecek? İş yalnızca ofiste mi yapılacak yoksa iş seyahatleri de geçirmek gerekecek mi, muktezi ise el ciğeri mi el dışı mı ve ne sıklıkta gerçekleşecek?” seçiminda sorularla bilgi kızılınmalıdır.

Anahtar başarım göstergelerim (KPI) neler olacak?
Bu probleminin amacı seryaralanan pozisyonun serarı kriterleri doğrusu “Bu pozisyonda uhde düz kişinin serardım diyebilmesi ciğerin neler yapması gerektiği” için bilgi edinmektir. Talibin hizmeti düpedüz istediğini ve kendine güvendiğini gösteren bir sorudur. Namzet kafasında hizmete kızılınmayı çoktan aşmış ve hizmete serladıktan sonrasında elbette sükselı olacağına odaklanmıştır. Bu soruyla namzet serarı yönelimi mualla ve talip bir namzet olduğunu da hizmete kurum kompetanına göstermiş olabilir. Diğer taraftan servurmuş olduğu pozisyonla alakadar başarım kriterlerini öğrenen namzet pozisyonun namına ne derece yaraşıklı olduğunu, pozisyondan beklenenleri alınlayıp alınlamayacağını ferdî olarak da değerlendirmiş olabilir.

Bir sene sonrasında benden neleri serarmamı bekliyorsunuz?
Talibin bu soruyu sorması hizmeti uzun vadeli görmüş olduğunü gösterir. İşe kurum kompetanının vereceği cevaba bakarak ve namzet kendine güveniyorsa önüne konacak hedefleri aşabileceğine değgin izlenim yaratma olanakı bulur. İşe kurum kompetanı bu mevzuda safi ve açıklayıcı bilgi veremezse de talibin tekebbür için izlenimi zararlı olacaktır. Kısaca seryaralanan konum ciğerin serarı beklentisinin ne bulunduğunun cevabını hizmete kurum kompetanı bilmiyorsa, bu kurumun kurumsal olmadığını, uhde tanımı ve anahtar serarı göstergelerinin neler bulunduğunun safi olmadığını gösterir. Çkızılışanlarından ne beklediğini tam olarak netleştirmemiş bir kurumun sükselı olması beklenemez.