Nevşehir Avanos Fitness Eğitmeni İş İlanları

Fitness eğitmeni; özel ya da devlete ilişik spor salonlarında kişilerin fiziki binalarına yaraşıklı olarak yetişek hazırlayan ve bu programlar eşliğinde onların vücutlarını elan vergili hale getirebilmesi derunin sistematik olarak spor aletleri ile çtuzakışmasına yardımcı olan, onları denetleme fail vasıflı kişilere maruz isimdir.

Fitness Eğitmeni Ne İş Yapar? Işlev ve Sorumlulukları Nelerdir?
İnsan binasına yaraşıklı sporları öneren ve kişilerin çtuzakışmasını takip fail fitness eğitmeninin görev sorumlulukları şöyledir:

Spor salonuna üye olup gelen kişmüterakki istikbal etmek,
Onların fiziki binasına ve afiyet durumlarına yaraşıklı yetişek hazırlamak,
Gelen müşterilerin, salonda kâin spor aletlerini kesinlikle kullanmaları gerektiği üzerine onlara vukuf katmak,
Kişilerin kesinlikle bir varlık binasına malik yetişmek istediğini gözlemek,
Kilo katmak isteyenlere yaraşıklı sağlıklı spor yetişekı hazırlamak,
Kas yükseltmek isteyenlere yaraşıklı spor yetişekı hazırlamak,
Sakatlık olmaması derunin nelere uyanıklık edilmelidir kadar sağlam çok soru üzerine müşterileri bilgilendirmek,
Kişiye özel sunduğu terbiye ve spor programlarında müşterilere yardımcı ve bindi yetişmek.
Fitness Eğitmeni Bulunmak İçin Hangi Eğitimi Sarmak Gerekir?
Fitness eğitmeni yetişmek derunin üniversitelerin sınırlı bir kısmınden yetkili yetişmek zorunlu bileğildir. Ancak üniversitelerin Eğin Eğitimi Spor Yüksekokullarında terbiye alan kişiler bu ekol derunin elan donanımlı olarak ikrar edilirler. Üniversite eğitimi gören ya da görmeyen adaylar üzeri Ihya Fitness ve Bilek Kuvvetlişi Federasyonu’na referans yapabilir. Federasyonda maruz kurslar ve yapılan sınavlar sonrası tuzakınabilen sertifika ve belgelerle fitness eğitmenliği binalabilir.

Fitness antrenörü yetişmek talip kişilerden üniversite diploması istenmez. Lise mezunu olan kişilerde fitness antrenörü olabilmektedir. Lakin üniversitelerin BESYO kısmınden yetkili olan kişiler fitness eğitmeni olarak elan amelî iş bulabilmektedir. Fitness eğitmeni yetişmek talip kişiler VGFBGF yani üzeri Ihya Fitness ve Bilek Kuvvetlişi Federasyonu’na referans yapmalıdır. Burada kişilere antrenörlük üzerine eğitimler verilirken terbiye sonunda antrenörlük belgelerini almaya kazanç kazanan kişiler belgelerini doğrulama tuzakır. Kurslara ortak olmak derunin kişilerden en az lise mezunu olması istenir. Bunun derunin özel terbiye veren kurslar önem alsa da yetkili federasyonlardan belge almanız elan önemlidir.

Fitness kursuna referans yapacak olan kişilerin zaruri şgeri ve koşulları taşıyor olması gerekmektedir. Bu şartlara yaraşıklı olan kişiler 2 hafta içinde antrenörlük sertifikasını alabilir. Kurslar hem teorik hem bile uygulamalı olarak binalmaktadır. Bu kapsamda antrenörlük alanında ilerleyecek olan kişiler derunin 4 farklı basamak bulunmaktadır. Bu kademeler şu şekildedir:

Birinci Basamak Antrenörlük

İkinci Basamak Antrenörlük

Üçüncü Basamak Antrenörlük

Dördüncü Basamak Antrenörlük

Birinci Basamak Antrenörlük belgesi derunin kişilerin en az 18 yaşlarında olması gerekmektedir. Lise ya da üniversitede dengi olan taksimmlerden yetkili olan kişiler bu belge derunin başlangıçvuruda bulunabilir. Kişilerin herhangi bir afiyet sorununun bulunmaması gerekir. Bununla birlikte kişilerin adli sicil kaydı da olmamalıdır.