Ordu Kumru Sosyal Medya Danışmanı

Sosyal Medya Müşavirı; kurumlara, içtimai medyada daha aktif ve stratejik reklam yapmaları konusunda payanda vererek, kurumun daha geniş kitlelere duyurulmasını sağlamlar. Sosyal iletişim ortamı danışmanlarının, içtimai iletişim ortamı yönetimi, kucakerik üretme ve geliştirme, organik takip sağlama, içtimai medyada lansmanı yapılan ürün, bellik yahut firmanın reklam çaldatmaışmalarını yönetme, içtimai iletişim ortamı kucakin pazarlama fikri geliştirme kadar yapması gereken kapsamlı iş yelpazesi mevcuttur.

Sosyal Medya Müşavirı Ne İş Yapar? Uhde ve Sorumlulukları Nelerdir?
Sosyal iletişim ortamı kullanmaının pazarlama konusunda hatırlı olmasıyla birlikte önemi artan Sosyal Medya Danışmanlarının görev teşhismı şunları kapsamaktadır:

Markaların, ürünlerin yahut şirketlerin içtimai medyadaki varlıklarının yönetimini peylemek,
Şirketin dijital pazarlama, alıcı ilişkileri (Crm), bildirişim stratejileri ile uyumlu olarak içtimai medyada görünmesini peylemek,
Şirketin evet da markanın bilinirliğini tezyit etmek kucakin, hedef kesime şayan takipçiye elde etmek,
Sosyal medyada bilinirlik sağlamlayarak, ötümlü alıcı elde etmeye müteveccih faaliyetlerde bulunmak,
Sosyal medyada bilinirlik sağlamlarken aynı zamanda, müşterilerin isteklerine müteveccih bildirişim strateji kurmak,
Kararlı olarak içtimai iletişim ortamı kucakin yapılan faaliyetlerin raporlaması ve analizini çıkarmak,
Sosyal medyada yapılan kucakerik paylaşımlarının ne denli yarar sağlamladığı hakkında detayları saptama kılmak,
Faydalı ve natamam yönlerin analizi sonucu yeni strateji planlarına odaklanılarak izlenecek yolu tayin etmek.
Sosyal Medya Müşavirı Nasıl Olunur?
Sosyal Medya Danışmanlığı kucakin aracısız olarak eğitim veren bir üniversite sektörü daha bulunmamaktadır. Ancak İşletme, Pazarlama, Halkla İlişkiler, Reklam ve Lansman kadar bölümlerden izinli olan zevat genel olarak Sosyal Medya Müşavirı olarak çaldatmaışmaktadır.

Temelı üniversitelerde Pazarlama, Reklam ve Lansman kadar bölümlerde içtimai iletişim ortamı ile ilgili dersler verilmektedir. Bununla birlikte çeşitli üniversite ve özel kurumlar Sosyal Medya Danışmanlığı kucakin sertifika programları düzenleyerek, Sosyal Medya Danışmanlığını daha ileri düzeye taşıdamızlık müteveccih payanda sağlamlamaktadır.