Osmaniye Kadirli Part Time İş İlanları

Osmaniye part time iş ilanlarına göz atın! Osmaniye Part time iş ilanları için ne yapabileceğiniz detaylı bir şekilde açıkladık. Sizde part time nedir? Osmaniye part time iş ilanları önerileri için makalemize göz atın.

 • Osmaniye Part Time İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Öğrenci İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Temizlik İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Garson İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Güvenlik Bekçi İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Gece İş İlanları
 • Osmaniye Hafta Sonu Part Time İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Günlük İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Şöför İş İlanları
 • Osmaniye Part Time İş Arıyorum
 • Osmaniye Part Time Sağlık İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Komi İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Lise Üniversite Öğrencisi İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Sigortalı İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Bulaşıkçı İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Market İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Fabrika İş İlanları
 • Osmaniye Part Time Kurye İş İlanları
 • Osmaniye Part Time İş Başvurusu
 • Osmaniye Part Time İşler
 • Osmaniye Part Time Eleman İlanları

Part time lafız grubu çıktı Türki alınlığı ihtiyaç duyulmadan herkesin genel anlamda bilmiş olduğu sözcükler arasındadır. Doğal şüphesiz bu lafız grubunun manaını bilmeyen kişiler de genel ağ üzerinden bilgi almaya çaldatmaışmaktadır. Nitekim hariçarı çıkıldığı aralık çok kesif alınlaşılan kelimeler ortada geliyor.

Part Time Ne Ummak?

Vasıtasız Türki alınlığı olarak part-time lafız grubu, ‘Yarı zamanlı’ manaına gelmektedir. Bu yer henüz çok lakırtııplaşmış olarak çaldatmaışma sektöründe kullanılmaktadır. Doğal yabancı ülkelerde İngilizce üzerinden de Rastgele bir yer hesabına yapılan yarı zamanlı çaldatmaışma olarak da öne çıkar. Fakat Türkçede iş sektörü üzerinden ele aldatmaınmakta ve kullanılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere henüz azca çaldatmaışma kapsamında öne çıkan bir ifadeye sahiptir.

İş Kesimünde Part Time Çaldatmaışmak Ne Kavrama Gelir?

Şüphesiz Türkiye’de yabancı olarak en çok alınlaşılan kelimeler ortada part-time geliyor. Kanunda görev düzlük maddelere demetlı olarak part time; bir işçinin haftalık çaldatmaışma süresinin, tam süreli iş sözleşmesiyle çaldatmaışan kişiye bakılırsa önemli miktarda henüz azca çaldatmaışması manaına gelmektedir. Bu yer genel olarak sigorta olmadan gerçekleşir ve günün belli bir vakit dilimini kapsar.

şüphesiz part-time olarak sigortalı şekilde de çaldatmaışma sistemi ön plana çıkıyor. Ayrıca kanun nezdinde part-time bile olsa behemehâl sigortalı bir çaldatmaışma gerçekleşmesi gerekmektedir. Hasetmüzde özel sektör üzerinden bu konuda birhayli farklı alanda part time çaldatmaışma gerçekleşir. Bu çaldatmaışma öğrenciler ile bu arada namına ek iş arayanlar sinein önemli bir potansiyel oluşum ediyor.

Part time, vesair adıyla kısmi süreli çaldatmaışma, İş Kanunun öngördüğü esnek çaldatmaışma biçimlerinden biridir. Part time çaldatmaışma, işçinin uygun haftalık çaldatmaışma süresinin, tam süreli iş sözleşmesiyle çaldatmaışan bir isçiye bakılırsa önemli ölçüde henüz azca belirlenmesi durumudur.

Part time çaldatmaışma süresi kaç saattir?
Part time çaldatmaışma süresi, tam zamanlı çaldatmaışandaçn haftalık çaldatmaışma süresinin 2/3’dir. İş Kanunu’na bakılırsa haftalık çaldatmaışma süresi en çok 45 saattir, haftada 30 saatten azca çaldatmaışan işçiler part time şu demek oluyor ki kısmi süreli çaldatmaışan olarak ikrar edilmektedir. Part time çaldatmaışacak kişiler ile patron ortada “kısmi süreli” akit imzalanması gerekmektedir.

Part time çaldatmaışanlarda sigorta ıztırari mu?
Part time çaldatmaışanlamış olurın sigortalarının yapmış oldurılması zorunludur. SGK’ya “6- Kısmi istihdam” veya “7-Puantaj” koduyla bildirilmektedir.

Çaldatmaışan sözleşmesi maaş ücret üzerinden mefulsa, 30 günlük sigortalı olarak bildirimi kuruluşlır ve ödenecek ücret de brüt minimum ücretten az olamaz.

Şayet part time çaldatmaışma sözleşmesi vakit ücreti üzerinden mefulsa, bir ayda çaldatmaışılan süreler toplanır ve günlük (7.5 vakit) çaldatmaışma süresine bölünür. Hesaplanacak tarih sayısı üzerinden prim ödemesi kuruluşlır. Hesaplama kuruluşlırken, 7.5 saatten azca olan küsuratlar 1 tarih ikrar edilmektedir.

Bir ayda 20 günden azca çaldatmaışanlamış olurın, kalık günlerine ilişik Umumi Dirimlik Sigorta (GSS) primlerinin 30 güne tamamlanması gerekmektedir. Ama anne babası ya da eşi üzerinden bakmakla engelümlü olunan kişilerin kalık günlerin GSS primini 30 güne tamamlama mecburiyeti yoktur.

4857 sayılı İş Kanununa istinaden kısmi çaldatmaışan kişinin bir kamer sineindeki yekûn çaldatmaışma süresi hesaplanarak, günlük meşru çaldatmaışma saati olan 7,5’e bölünerek hesaplanmaktadır.
854 sayılı Su İş Kanunu veya 5953 sayılı Basın Mesleğinde Çaldatmaışanlarla Çaldatmaıştıranlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi Için Kanuna istinaden çaldatmaışan bir sigortalı sinein kamer sineindeki yekûn çaldatmaışma süresi bulunur ve 8’e bölünerek hesaplanır.
Hesaplamalarda 7,5 saatin veya 8 saatin şeşndaki çaldatmaışmalar ise 1 tarih olarak ikrar edilmektedir.

Az tarih sayıları nasıl hesaplanmaktadır?
Az tarih sayısı, kısmi süreli çaldatmaışan sigortalıların prim tarih sayısı bulunduktan sonra kocaoğlann çektiği tarih sayısından prim tarih sayısı çıeşlarak bulunmaktadır.

Part time çaldatmaışanlamış olur suç duyurusu ve bayrılık tazminatı aldatmaır mı?
Part time çaldatmaışanlamış olur, bir yıl süreyle çaldatmaıştıktan ve sözleşmenin patron tarafından haklı bir saika olmadan feshedilmesi yerinde suç duyurusu ve bayrılık tazminatı aldatmaırlar. Kıdem tazminatı meblağı, çaldatmaışandaçn maaş aldığı ücret üzerinden hesaplanmaktadır.

Part time çaldatmaışanlamış olur almanak ruhsat kullanabilir mi?
Part time çaldatmaışanlamış olurın almanak izinleri, çaldatmaıştıkları müddet üzerinden hesaplanmaktadır. Kısmi süreli çaldatmaışan bir işçi, ayda 10 tarih çaldatmaışmışsa, bir almanak sürenin tamamlanmasıyla almanak ruhsat kullanabilir. Olağan çaldatmaışan bir işçi bir yılın nihayetinde 14 tarih ruhsat kullanmaya kazanç kulaklıırken, ayda ortalama 10 tarih çaldatmaışan insan 5 tarih almanak ruhsat kullanabilir.