Polonezköy İş İlanları

Şık giyinin:

Ne giyeceğinize mülakat gününden önce karar verin. Sektöre ve mirvurduğunuz pozisyona için en şık giysileri seçin, lekesi var mı ya da buruşuk mu niteleyerek arama etmeyi de boşlama etmeyin. Sözcük konusu şirket kolaylıkla bir arazi olsa da yataktan kalkıp gelmiş üzere görünmek istemezsiniz. Her şeyden önce, kendinize güveninizin tam olması kucakin yerinde giyinmelisiniz. Kendinizi yerinde hissederseniz, rağmenızdakiler de ona için reaksiyon verir.

Dakik Olun:

Mülakata sakın geç kalmayın. Beş altı er gidin ki beklenmedik durumlara karşı az buçuk vaktiniz olsun, örneğin kaybolabilirsiniz. Binaya mülakattan 10-15 zaman önce girin.

Taharri binan:

Mülakattan önce mirvurduğunuz şirket üzerine taharri yapmış olup sunmuş olduğu hizmetler, ürünler, müşterileri ve rakipleriyle ilgili olabilir başüstüneğu denli çok vukuf edinin Sonunda şirketin yoksulluklannı yerinde anlayabilir ve bu yoksulluklara kesinlikle karşılık verebileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Şirketi ve piyasadaki konumunu ne denli yerinde bilirseniz kendinizi o denli yerinde pazarlama olanağınız olur. Şirketin genel havasını da görüp orada memnun olup olamayacağınıza karar verebilirsiniz.

Tedarik Konstrüksiyonn:

Yüzınıza bir klasör süresince özgeçmişinizin birkaç nüshasını, referanslarınızın birer nüshasını ve not alabileceğiniz birkaç dosya kağıdı karşı. Mülakatın nihayetinde sormak kucakin de birkaç istifham hazırlayın.

İstekli görünün:

Karşılaştığınız insanların elini pek cimrin ve onlarla olabilir başüstüneğu denli sık boşluk kontakı kurmaya çkızılışın, böylecene özgüveninizin tam başüstüneğu anlaşılır. Esasen az buçuk heyecanlı olsanız da bizatihi emniyetli bir neva tonuyla adet adet hususşun.

Dinlemeyi Bilin:

Mülakatta ilgi edilmeyen özelliklerden biri de yerinde bir dinleyici olmaktır. Hem mütekellim insanlan yerinde dinlemelisiniz, hem de satır aralarını okuyabilmelisiniz. Bazen neyi söylemedikleri de neyi söyledikleri denli önemlidir.

Sorulana Karşılık Verin:

Adaylar bazen sorulan sorulara karşılık vermeye ilgi etmiyorlar. Size ne sorulduğundan emniyetli olun ve tam anlamadıysanız gene problem.

Soru Problem:

Birşunca aday mülakatta istifham sormaz ve önemli detayları öğrenme fırsatını da kaçırır. Soracağınız sorular şirket ve iş üzerine ilgili başüstüneğunuzu gösterir. Mülakatta kendinizden emniyetli ve sakin görünmelisiniz. Yapabileceğinizin en iyisini yapmak kucakin de yerinde hazırlanmanız gerekiyor. Mülakatın kesinlikle geçeceğini tahmin eylemek olanaksız, fakat bu kurallara uyarsanız henüz az heyecanlanırsınız. Kendinizi en yerinde şekilde teşhistmaya müheyya olursunuz.