Rize Pazar Ses Uzmanı Yardımcısı

Selen Mühendisi hem teknoloji hem bile sanata kontak duyan insanlar ciğerin harika hizmetlerden biridir. Çok çokça beceri ihtisas mucip bu mühendislik yerı aynı zamanda müzisyenlerin ve sanatçıların sanatsal amaçlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olacak yaratıcı bir eğilim gerektirmektedir. Duygun, güzel eğitilmiş bir kulağınız varsa ve elektronikle meslekmaktan hoşlanıyorsanız, Selen Mühendisi edinmek tam size gereğince bir kariyer olabilmektedir.

Bir kaydın veya canlı başarımın beceri semtünden Selen Mühendisi sorumludur. Selen Mühendisi, neva seviyelerini ve çıkışlarını tasarlamakta, yönetmekte, amfi ve mikrofon üzere fiziki neva ekipmanının bakımından sorumludur. Selen Mühendisi bir kayıt üzerinde çtuzakışırken, günah başarımı kaydetme eylemiyle bitmemektedir. Selen Mühendisi daha sonra parçaları organize etmek, karıştırmak ve ustalaşmaktan sorumludur. Böylecene sanatçının vizyonuyla tutarlı en güzel başarımı sunmaktadırlar.

Selen Mühendisi Nedir?
Selen Mühendisleri çalgı endüstrisinde hayati bir gösteriş oynamaktadır. Bir konsere gitmiş, müziğin netliği ve umumi kalitesinden etkilenmiş olan herkes, bu sesi arama fail yetenekli bir mühendise teşekkürname etmelidir. Selen Mühendisleri, sesin eşitlenmesini ve elektronik efektlerini karıştırmakta, gene üretmekte ve yönetmektedir. Antrparantez bu mahir zevat yalnızca müzikle çtuzakışmak zorunda bileğillerdir. Bazıları konferanslarda, tiyatrolarda ve izleyici ciğerin neva projeksiyonu mucip sair herhangi bir mekanda sesi tasarlamakta ve arama etmektedir.

Selen ile dayalı her türlü beceri bakım, tamir üzere gereksinimlerin giderilmesinde bile gösteriş almaktadırlar. Sesin en rikkatli detaysına kadar hesaplanmasını ve en güzel seviyede tutulmasını esenlamaktadırlar. Selen Mühendisleri, mikrofonları, neva seviyelerini ve çıkışları arama ederek, çeşitli amaçlar ciğerin en güzel neva standardını üretmek ciğerin güzel eğitimli kulaklarını yankılanım bilgileriyle birleştirmektedirler. Musiki endüstrisine ilişik olarak, Selen Mühendisleri film, radyo, göstergeç, bilgisayar oyunları, tiyatro, spor etkinlikleri ve kurumsal etkinliklerde çtuzakışabilmektedirler.

İzleyicinin duyduğu sesi ayarlamak ciğerin canlı bir gösteride koskocaman bir miksaj panosu çtuzakıştırmaktadırlar. Ancak bu, Selen Mühendisliğinin sırf bir semtü olarak bilinmektedir. Selen Mühendislerinin bile kendi yerında birden çokça farklı taksimmleri bulunmaktadır. Eşya buyurmak, aranjman yetiştirmek, miksaj yetiştirmek ve mastering üzere dahil edinmek üzere bir kaydın ticari prodüksiyonunun dört farklı adımı vardır. Sonuç olarak, mukannen rollere ve uzmanlıklara sahip farklı türden Selen Mühendisleri bile gösteriş almaktadır. Bununla müşterek, bütün bu rollerin daha bayağı etkinliklerde ve şovlarda yek bir defosuz şahsiyet tarafından üstlenilmesinin geniş olduğu unutulmamalıdır. Antrparantez cerrah olan her şahsiyet mühendis olmamaktadır.

Selen Mühendisi Ne İş Yapar?
Selen Mühendisi, kayıt, miksaj ve gene üretim proseslerinde sesin beceri yönleriyle çtuzakışmaktadır. Bu mühendisler genellikle plak dokumamcılarına, müzisyenlere istedikleri sesi vermeleri ciğerin yardımcı olmaktadırlar. Örneğin, bir Selen Mühendisi bir şarkının taksimmlerini bir araya getirecek, bir kayıtta kendiliğinden ayarlamayı kullanacak veya bir parçtaban sentetik sesler ekleyecektir. Selen Mühendisleri dokumamcılardan berenarı farklı kişilerdir. Bununla müşterek, temelı Selen Mühendisleri, dokumamcı olarak görevinü ikiye katlamak evet da dokumamcı görevinü üstlenmek ciğerin kariyerlerine devam etmektedirler. Selen Mühendisleri farklı alanlarda çtuzakışabilmektedirler. Bu alanlar sırasıyla şu şekildedir:

Eşya Mühendisi

Üzerinde çtuzakışılan kayıtlar standartların altında kalıyorsa, mücella ve ali nitelikli bir ürün kurmak berenarı güçlükle olmaktadır. Bundan dolayı çtuzakışma yerında bir kayıt mühendisinin olması güzel neva elde buyurmak ciğerin çok önemlidir. Eşya mühendisi, kayıt ekipmanını hazırlamak ciğerin asistanlarıyla müşterek çtuzakışmakta ve filme başlangıçlamadan önce akustiğin yaraşır olduğundan güvenli edinmek ciğerin neva testleri gerçekleştirmektedir. Mühendis daha sonra oluşturulan kayıtları dikkatle izlemekte ve yönetmene o çağ ciğerin çteşrinievvel aralarından önce sakim olan, yaraşır omayan her şeyi gene çekmesi yönergeını vermektedir. Bu sayede kaydedilen sesler ve tayfler en güzel başarım seviyesinde olmaktadır.

Selen Karıştırıcılar

Ağızsız diyaloglar ve ali ünlü iş sahneleri arasındaki neva değişiklıklarını telafi buyurmak ciğerin kesif kesif neva seviyesini ayarladığınız bir film izlediyseniz, yetkin bir neva mikserinin post prodüksiyonda oynayabileceği önemli gösterişü anlayabilirsiniz. Selen Karıştırıcılar, olumlu bir izleyici deneyimi bulmak ciğerin görsel ürünle diyalog, neva efektlerini sıralamaktan ve çeşitli noktalarda neva seviyesini ayarlamaktan sorumlu olan kişilerdir.

Yine Eşya Mikserler

Sahadaki en yetenekli Eşya Mühendisleriyle birlikte, nihai üründe sürekliliği bulmak ciğerin ara sıra mukannen sesleri gene kaydetmek gerekebilmektedir. İyi bir Yine Eşya Mikseri, sahnelerin hepsinı gene çekme sarfiyatından kaçınarak, oyuncuların veya şarkıcıların stüdyoda diyaloğu kaydetmesine, peşi sıra mevcut parçalarla karıştırmasına ruhsat vermektedir. Bu Yine Eşya Mikseri sebebiyle prodüksiyonlar genellikle önemli ölçübile devir ve mangır tasarrufu esenlayabilmektedir.

Foley Sanat adamısı

Foley Sanat adamısı, miksaj sürecine odaklanarak asliye olarak post prodüksiyonda çtuzakışmaktadır. Ancak asliye olarak önceden kaydedilmiş parçaları ve sesleri birleştirmek ciğerin çtuzakışan Miksaj Mühendisinin tersine, bir Foley Sanat adamısı nihai üründe kullanılmak üzere özgün sesler yaratmaktadır. Foley Sanat adamıları, Yıldız Wars ışık kılıçlarından bir göstergeç setinin uğultusuyla yapılan, Hitchcock’s Psycho’daki düzinelerce kavunun inciticimasızca bıçaklanmasını mucip duş sahnesine kadar, film tarihindeki en ikonik neva efektleri üzere seslerden sorumlu olan kişilerdir.