Sakarya Karapürçek Antika Satıcısı İş İlanları

Antikacı külüstür ya da onarılmış zanaat eseri, möble ya da bezek eşyasının ticaretini fail bir kimsedir. Sattığı eşcanipın tarih ve zanaat değeri olabildiğince büyüktür.

Eskiciler ölçüsüz külüstür eşya satan kimselerdir. Hâlbuki antikacı ender mevcut ve zanaat açısından çok altın olan külüstür eşyayı satar. Meraklı antikacının zanaat zamanı ve arkeolojiden anlaması gerekir. Kâm sahibi kimseler olan antikacılar kimisi dakika belli türde, belli bir dönemdeki ya da belli bir tarzdaki eserlerde uzmanlaşır. Ekseriya taşradan külüstür ve hakiki eserleri arar ve bunları, ara sıra bir şatonun tavanarasında, ara sıra bir anlayışsıznün evinde bulur. Sonrasında bulduklarının, büyük bir inceden inceye ne tarihten, ne devirden kaldıklarını tespite çalışır. Dükkânına dilkünce de bunları değerlendirmeyi bilir. Antikacı,bulmuş olduğu eşyayı ya temizlemeyip oldukları kabil koruma paha ya da bunları onarır. Son zamanlarda cumhurın külüstür ya da yabancı stillere olan merakı simaünden tuhaf eşya hava satımı yaygınlaşmıştır.

Bazenları yalnızca külüstür kitaplara dikkat duyarken, bazenları bulabildiği tüm zamanı paraları toplamaya çalışıyor. Bazenları külüstür olan her şeye bir tutkuyla bağlamlı bazenları ise yalnızca belli ürünlere dikkat duyuyor. Örneğin; hepimizin tanılamadığı Bill Gates külüstür ve nadir kitaplara meraklı. Birbir hayli sükselı gestaltma imza atan Tom Hanks ise manüyurt daktilolara karşı kendini durduramıyor. Ünlü ismin evinde yaklaşık 200 pare zamanı manüyurt daktilo var. Bu dediğim isimlerin haricinde daha sayısız ünlü isim var. Doğal kâinat tuhaf merakını bu ünlüler kabil milyon dolarlar harcayarak gideremiyor.

Tuhaf sevdası bir kere düşmüş olduğunüz dakika, kendinizi durdurabilmek karınin pek bir şey yapamıyorsunuz. Doğrusu tutup da 1 milyon dolar değerinde bir eser alamıyorsunuz belki yalnız 500 lira tuhaf bir eşya alıyor ve bir nebze de olsa kendinizi tatmin ediyorsunuz. Uzun sözün kısası, bu alanda gösterilen itibar bihakkın çok lüks! Aynı şekilde, her bütçeden araştırıcının alabileceği tuhaf eşya da ferah ferah bulunabiliyor. Sizin anlayacağınız tuhaf eşya hava satım aksiyoninde bihakkın hayır mangiz var. Ve bu iş, dünyanın en matrak ve en matrak aksiyonleri arasında gösterilebilecek türden bir iş. Zevküsefa sektöründen mangiz almak istiyorsanız da bu yazgıyı okumanızı öneririz.

Tuhaf eşya hava satım aksiyonini daha önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz, fakat bu yöntem sayesinde mangiz kazanan çok adetda kişioğlu var. Ne siz de onlardan biri olmayasınız ki? Tuhaf eşyalarla uğraşmak, pek çok kişinin hobi olarak uğraştığı bir meydan. Doğrusu severek gestaltlabilecek antikacılıktan mangiz almak bihakkın kulağa matrak geliyor. Doğal, bu iş hakkında öğrenmeniz gereken belli kafalı noktalar var.

Eğer antikacılık aksiyonini daha önce hiç düşünmediyseniz, birazdan bu aksiyone ne kafalayabileceğiniz hakkında size birkaç görüş vereceğim. Ve bu fikirlerden sonrasında, siz de tuhaf aksiyoninin ferah ferah gestaltlabilecek bir iş olduğunu anlayacak ve bu yöntem sayesinde mangiz almak karınin bir an önce çalışmalara kafalayacaksınız. İsterseniz, sizleri daha lüks meraklandırmadan bu iş hakkında öğrenmeniz gereken püf noktaları biricik biricik incelemeye kafalayalım.