Sinop Boyabat Fitness Eğitmeni İş İlanları

Fitness eğitmeni; özel ya da devlete ilgilendiren spor salonlarında kişilerin fiziksel bünyelarına yaraşıklı olarak program hazırlayan ve bu programlar eşliğinde onların vücutlarını henüz mümbit hale getirebilmesi midein sistemli olarak spor aletleri ile çtuzakışmasına yardımcı olan, onları arama eden nitelikli kişilere maruz isimdir.

Fitness Eğitmeni Ne İş Yapar? Uhde ve Sorumlulukları Nelerdir?
İnsan bünyesına yaraşıklı sporları öneren ve kişilerin çtuzakışmasını izlem eden fitness eğitmeninin fariza sorumlulukları şöyledir:

Spor salonuna üye olup gelen kişsonra önlemek,
Onların fiziksel bünyesına ve sağlık durumlarına yaraşıklı program hazırlamak,
Gelen müşterilerin, salonda bulunan spor aletlerini nasıl kullanmaları gerektiği hakkında onlara veri uçlanmak,
Kişilerin nasıl bir vücut bünyesına iye edinmek istediğini didiklemek,
Kilogram uçlanmak isteyenlere yaraşıklı esenlıklı spor programı hazırlamak,
Kas imar etmek isteyenlere yaraşıklı spor programı hazırlamak,
Sakatlık olmaması midein nelere uyanıklık edilmelidir kadar sağlam çok sual hakkında müşterileri bilgilendirmek,
Kişiye özel sunduğu eğitim bilimi ve spor programlarında müşterilere yardımcı ve payanda edinmek.
Fitness Eğitmeni Sarhoş olmak İçin Hangi Eğitimi Bağışlamak Gerekir?
Fitness eğitmeni edinmek midein üniversitelerin belli başlı bir bölümünden çıkışlı edinmek mecburi değildir. Ancak üniversitelerin üzeri Eğitimi Spor Yüksekokullarında eğitim bilimi meydan zevat bu meslek midein henüz donanımlı olarak onaylama edilirler. Üniversite eğitimi gkalıntı ya da görmeyen adaylar Ten Ihya Fitness ve Bilek Dinçşi Federasyonu’na referans yapabilir. Federasyonda maruz kurslar ve meydana getirilen sınavlar sonrası tuzakınabilen şehadetname ve belgelerle fitness eğitmenliği bünyelabilir.

Fitness antrenörü edinmek isteyen kişilerden üniversite diploması istenmez. Ortaöğretim mezunu olan kişilerde fitness antrenörü olabilmektedir. Fakat üniversitelerin BESYO bölümünden çıkışlı olan zevat fitness eğitmeni olarak henüz emeksiz iş bulabilmektedir. Fitness eğitmeni edinmek isteyen zevat VGFBGF doğrusu Ten Ihya Fitness ve Bilek Dinçşi Federasyonu’na referans yapmalıdır. Burada kişilere antrenörlük üzerine eğitimler verilirken eğitim bilimi nihayetinde antrenörlük belgelerini almaya hak kazanan zevat belgelerini teslim tuzakır. Kurslara karışmak midein kişilerden en az lise mezunu olması istenir. Bunun midein özel eğitim bilimi veren kurslar belde alsa da salahiyettar federasyonlardan vesika almanız henüz önemlidir.

Fitness kursuna referans yapacak olan kişilerin mukteza şense ve koşulları taşıyor olması gerekmektedir. Bu şartlara yaraşıklı olan zevat 2 hafta içinde antrenörlük sertifikasını alabilir. Kurslar hem teorik hem de uygulamalı olarak bünyelmaktadır. Bu kapsamda antrenörlük meydanında ilerleyecek olan zevat midein 4 farklı basamak bulunmaktadır. Bu kademeler şu şekildedir:

Bir numara Aşama Antrenörlük

İkinci Aşama Antrenörlük

Üçüncü Aşama Antrenörlük

Dördüncü Aşama Antrenörlük

Bir numara Aşama Antrenörlük belgesi midein kişilerin en az 18 yaşlarında olması gerekmektedir. Ortaöğretim ya da üniversitede dengi olan bölümlerden çıkışlı olan zevat bu vesika midein saksıvuruda bulunabilir. Kişilerin rastgele bir sağlık problemininin bulunmaması gerekir. Bununla yan yana kişilerin adli sicil kaydı da olmamalıdır.