Yeşilyurt Eleman Aranıyor

Adayın bunu sorması o kurumda uzun müddet çallıkışmak istediğini ve maslahatin yüküm etrafını öğrenip hazırlanmak istediğini gösterir. Kendine güvenen, zorluklara karşı yılmak yerine aksiyon ve değmaslahatimle esasa çıkmayı yeğleme fail eşhas maslahatin zorlayıcı etrafını öğrenip ona nazaran hazırlanmak lüzum. Tabii ki bu soruya maruz karşılık alınsında adayın takındığı tavır ve iktisat da çok önemlidir. İşin zorlayıcı taksimmlerini öğrendikten sonrasında “Ben her yeğinğu aşarım, bunlar zahmet mu, bence çok emeksiz” tarzında cepheıtlar yararsız özgüveni ve yüksek egoyu yansıtır ve maslahate gelgel kompetanının kafasında sual maslahataretleri oluşturur. Aday, zorlukları küçümsemek ve kendini övmek yerine zorlukla esasa çıkabilmek bağırsakin neler yapabileceğini, elan önce ömürış başüstüneğu müşahhas zorluklarla esasa çıktığı örnekleri de paylaşarak aktarmalıdır.

Çallıkışacağım büro ve çallıkışma koşullarından bahseder misiniz?
Adayın bunu sorması gelecekte çallıkışmayı rüya etmiş olduğu kurumu ve çallıkışma ihvanını tanımaya hevesli bulunduğunu gösterir. Tabii bir de bu maslahati ne kadar çok istediğini… Adayın bu sorunun cevabı alınsında takınacağı iktisat ve tavırlar da mülakatı fail maslahate gelgel kompetanına adayın nasıl bir ortamda çallıkışmak istediğine değgin bilgiler verir. Adayın kafasında canlandırdığı kasıntı ve taksimmle gerçeğin ne kadar uyuşacağının göstergesi bu sorudur. Çallıkışma koşulları adayın maslahatle ilişkin bilmesi müstelzim en ciddi konulardan birisidir. Çallıkışma koşullarıyla ilişkin “Çallıkışma süresinin ne kadarı ofiste ve ne kadarı sahada geçecek? İş sadece ofiste mi strüktürlacak yoksa iş seyahatleri de kurmak gerekecek mi, vacip ise yurt bağırsaki mi yurt dışı mı ve ne sıklıkta gerçekleşecek?” tarzında sorularla marifet allıkınmalıdır.

Anahtar performans göstergelerim (KPI) neler olacak?
Bu sorunun amacı esasyaralanan pozisyonun esasarı kriterleri doğrusu “Bu pozisyonda hizmet yer kişinin esasardım diyebilmesi bağırsakin neler yapması gerektiği” için marifet edinmektir. Adayın maslahati fiilen istediğini ve kendine güvendiğini gösteren bir sorudur. Aday kafasında maslahate allıkınmayı çoktan aşmış ve maslahate esasladıktan sonrasında nasıl muvaffakiyetlı olacağına odaklanmıştır. Bu soruyla aday esasarı yönelimi yüksek ve müştehi bir aday bulunduğunu da maslahate gelgel kompetanına göstermiş olur. Diğer yandan esasvurduğu pozisyonla ilişkin performans kriterlerini öğrenen aday pozisyonun namına ne kadar iyi bulunduğunu, pozisyondan beklenenleri alınlayıp alınlamayacağını ferdî olarak da değerlendirmiş olur.

Bir yıl sonrasında benden neleri esasarmamı bekliyorsunuz?
Adayın bu soruyu sorması maslahati uzun vadeli gördüğünü gösterir. İşe gelgel kompetanının vereceği cevaba nazaran ve aday kendine güveniyorsa önüne konacak hedefleri aşabileceğine değgin izlenim yaratma olanakı bulur. İşe gelgel kompetanı bu konuda safi ve açıklayıcı marifet veremezse de adayın kasıntı için izlenimi zararlı olacaktır. Yani esasyaralanan durum bağırsakin esasarı beklentisinin ne olduğunun cevabını maslahate gelgel kompetanı bilmiyorsa, bu kurumun kurumsal olmadığını, hizmet tanımı ve anahtar esasarı göstergelerinin neler olduğunun safi olmadığını gösterir. Çallıkışanlamış olurından ne beklediğini tam olarak netleştirmemiş bir kurumun muvaffakiyetlı olması beklenemez.