Zonguldak Alaplı Mobilyacı Marangoz İş İlanları

Marangoz nedir sorusuna verilebilecek en safi karşılık, ağaçtan çeşitli eşyalar fail ve ağabeyç fiilleri ile cenkan zanaatkardır. Ağkedern doğal ya da fiillenmiş haline zımparalama, kat, biçme üzere fiillemler ile şekil veren ve çeşitli nesneler ortaya koyan eşhas marangoz kimdir sorusunun karşılıkını katlamaktadır. Marangozun kim evetğu sorusunu tam olarak anlayabilmek dâhilin ne iş yaptığını, misyon ve sorumluluklarının neler bulunduğunu bilmek gerekmektedir.

Marangoz Ne İş Yapar? Işlev ve Sorumlulukları Nelerdir?
Ağaca şekil vererek kapıdan pencereye, mobilyadan cıcık eşyalarına pek çok nesneyi oluşturarak marangoz kime denir sorusuna karşılık olarak gösterilen zanaatkarların başlangıçlıca görevi, hem kullanışlı hem bile göze hitap fail nesneler ortaya koymaktır. İnşaatlardan möble üretim merkezlerine, iç mimarlık ofislerinden atölyelere pek çok yerde misyon fail zanaatkarların çkırmızııştıkları yere bandajlı olarak misyon ve sorumlulukları bileğfiilmektedir. Fakat genel olarak görevleri arasında şunlar adetlabilmektedir:

Ortaya konulacak nesneye iyi olarak kullanılacak ürüne hüküm verir ve bu ürüne iyi kullanılacak ekipmanları seçer.
Oluşturulacak ürünün lafıbını ya da maksatını belirler ve bu maksat ya da patron doğrultusunda, kullanılacak tahtalar üzerinde yapılacak fiillemleri kolaylaştırmak amacıyla fiilaretlemeler yapar.
Tahtaları karakol gücü ya da mekanik aletler ile boyutlandırır, düzeltir, oluşturulacak nesneye iyi forma sokar ve biçimlendirir. Henüz sonrasında zımparalama, oluk teftih, biçme ve rendeleme yaparak ortaya konulması amaçlanan nesneye iyi olarak fiillemlerden geçirir.
Şekil verdiği parçaları tutkal, yapıştırıcı, çivi ya da vida üzere malzemeler ile bir araya getirerek nesneye son formunu verir. Birleşip form kazanan nesnenin cilalanması, boyanması vb. fiillemler bile uğraş sahibinin sorumluluklarındandır.
Özellikle yapım dalünde çkırmızıışan marangozlar çatıların, ağabeyç döşemelerinin, kapı, temek ve merdivenlerin inşbirliından ve tamiratından sorumludur.
Kullanılan malzemelerin hizmetını, seçilen malzemenin kalitesinin ve uygunluğunun denetimini edinmek da görevlerindendir.
Marangoz Cereyan etmek İçin Hangi Eğitimi çalmak Gerekir?
Marangoz yetişmek dâhilin hangi okula gidilmeli sorusunun en safi karşılıkı uğraş liseleridir. Bu mesleği edinmek talip eşhas, Lise Geçiş Imtihanı (LGS) olarak adlandırılan test sonrası mesleki ve fen liselerin, rum uğraş liselerinin, uran uğraş liselerinin ve çok programlı rum liselerinin Möble ve Dekorasyon taksimmlerinde terbiye almalıdır. Bu okullarda teorik eğitimin üstı esna özellikle möble atölyeleri ilkin yetişmek üzere farklı alanlarda uygulamalı eğitimler bile verilmektedir. Orta tedrisat eğitimini muvaffakiyetyla tamamlayarak Möble ve Dekorasyon bölümünden mezun olan kişilere uğraş lisesi diploması verilmektedir ve bu eşhas, teknisyen unvanı ile marangoz olarak misyon yapabilmektedir. Fakat marangoz elbette olunur sorusunun nazar boncuğu cevabı uğraş eğitimi veren okullardan mezun yetişmek bileğildir. Orta tedrisat kurumlarının dayalı taksimmlerinde mesleki terbiye alarak marangoz olmanın üstı esna bir hız daha bulunmaktadır. Terbiye iletilmek talip azami nüfus saykaloriın toplanması koşkebir ile Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bandajlı mesleki terbiye merkezlerinin, yetişkin terbiye merkezlerinin ve sanat okullarının doğramacılık bölümünde bile mesleki eğitimler verilmektedir. Verilen marangozluk eğitimi çıraklık eğitimi olarak onaylama edilmektedir. Çıraklık eğitimine başlangıçlayabilmek dâhilin en az ilkokul mezunu yetişmek gerekmektedir. 14 ila 19 yaş arasında, daha önce çıraklık eğitimi almamış bireyler, marangozluk eğitimi alabilmek dâhilin açılan mesleki terbiye kurslarına başlangıçvurarak çıraklık eğitimi alabilmektedir. Mesleki eğitime yeğinlabilmek dâhilin kişinin dirlik durumunun eğitimde ve meslekte yapacağı fiillere elverişli olması gerekmektedir. Bunu üstı esna eğitimde en önemli şpeş, bünyesinde çkırmızıışılan iş yeri sahibi ile çıraklık sözleşmesi imzalanmasıdır. Bütün şartları sağlayan kişilerin terbiye süresi, kişilerin izin durumlarına göre bileğfiilmektedir. İlkokul mezunları 3 sene terbiye kırmızıırken, ortaöğretim mezunları 1,5 sene terbiye almaktadır. Çıraklık eğitimini başlangıçarı ile mütemmim kişilere terbiye ahir kalfalık belgesi verilmektedir. Marangozluk sertifikası elbette cebinır sorusunun cevabı kısaca bu şekildedir. Marangoz ustası yetişmek dâhilin ne yapılmalı sorusuna dü farklı karşılık verilebilmektedir. Liselerin dayalı taksimmlerinde terbiye iletilmek ya da ilköğrenim sonrası açılan uğraş kurslarında terbiye iletilmek gerekmektedir.

Marangoz Cereyan etmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?
Marangoz yetişmek dâhilin ne lüzumlu sorusunun en önemli karşılıkı en az ilkokul mezunu yetişmek ve bu mesleği namına getirebilecek yeterliliğe iye evetğunuzu gösteren belgeye iye olmaktır. Liselerin Möble ve Dekorasyon taksimmlerinden mezun olanların aldığı uğraş lisesi diploması ya da Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bandajlı mesleki terbiye merkezlerinde maruz çıraklık eğitimi sonrası kırmızıınan kalfalık belgesi, kişinin marangozluk mesleğini yapabileceğinin göstergesidir. Bunun üstı esna kalfalık sonrası kendi atölyelerini ayırmak isteyenlerin dü sene devam eden kalfalık eğitimini tamamlayıp ustalık belgesi alması şarttır. Icazetname ya da mesleki yeterlilik belgesi dışında marangozluk edinmek talip kişilerin ahali hane koordinasyonunun koca, mekân ve şekil algkaloriın dayanıklı, mesleği icra edebilecek fiziksel güç ve esenalüvyona iye, titiz ve titiz olması gerekmektedir. Mesleki terbiye merkezlerinde çıraklık eğitimi matlup kişilerde en az ilkokul mezunu olmasından sonrasında uyanıklık edilen ilk kriter, fiziksel esenlığının mesleği yapmaya elverişli olmasıdır. Hatta kişiden, mesleği esnasında kullanacağı malzemelerin ve mesafeç gereçlerin fiillevlerini bilmesi, kullanabilecek yetkinlikte olması beklenmektedir. Özellikle mobilyacılık ve dekorasyon dalünde misyon yapanların yaratıcılık seviyelerinin bile koca olması beklenmektedir.